spot_img

Janusz Głowacki na Gali „Alei Gwiazd Literatury”

Czerwony dywan, nowojorska taksówka, ekspresja tańca i światła, a przede wszystkim postać Janusza Głowackiego – to wszystko na długo pozostanie w pamięci osób zgromadzonych 30 maja przed Biblioteką w Mińsku Mazowieckim. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie patronatem medialnym.

W sobotni wieczór, o godzinie 21:00 Galę otworzył przyjazd pod Bibliotekę Janusza Głowackiego w żółtej, nowojorskiej taksówce. Na czerwonym dywanie wyjątkowego gościa powitała Elżbieta Sieradzińska – dyrektor MBP oraz Remigiusz Grzela – prowadzący imprezę pisarz, dziennikarz i prozaik. Słyszane w tle jazzowe nuty grane na trąbce przez Rafała Gańko dodały tej chwili niepowtarzalnego charakteru. Następnie Remigiusz Grzela przedstawił portret Janusza Głowackiego jako utalentowanego twórcy i zarazem nietuzinkowego człowieka, zaś sam Janusz Głowacki opowiedział o znajomości z Janem Himilsbachem i dziękował za pamiątkową statuetkę, którą otrzymał z rąk Jadwigi Frelak – Sekretarza Miasta.

Aleja Gwiazd Literatury

Część artystyczną Gali wspaniale wypełnił spektakl „OKO” krakowskiego zespołu Art Color Ballet. Zaprezentowane na dużej scenie, niezwykłe połączenie tańca, techniki fluo i światła sprawiło, że biblioteczna impreza nabrała barw i stała się niezapomnianym obrazem w pamięci widzów.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „Gwiazda Literatury 2015”, którego przedmiotem był plakat ilustrujący wybrane dzieło lub sylwetkę Janusza Głowackiego. Zwycięzca konkursu – Krzysztof Jagodziński otrzymał czytnik e-booków.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było odsłonięcie przez Janusza Głowackiego, w towarzystwie Jadwigi Frelak oraz Elżbiety Sieradzińskiej, gwiazdy znajdującej się na chodniku przed Biblioteką. Na zakończenie, nasz gość podpisywał książki i fotografował się z mińszczanami.

Aleja Gwiazd Literatury

Aleja Gwiazd Literatury