spot_img

IFLA 2017 we Wrocławiu!

Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA odbędzie się we Wrocławiu – informację potwierdził dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski podczas konferencji „Deskryptory Biblioteki Narodowej”.

Zakończyło się głosowanie w Hadze na organizację Kongresu IFLA 2017. – Bardzo proszę Państwa o zachowanie tego w tajemnicy, bo oficjalnie zostanie ogłoszone w sierpniu tego roku, ale IFLA 2017 odbędzie się w Polsce we Wrocławiu – powiedział Tomasz Makowski podczas konferencji, która aktualnie jest transmitowana online.

– To jest zasługa bardzo wielu osób, miasta Wrocław, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Narodowej, wszystkich sieci, które brały udział przygotowaniu aplikacji, przekonaniu naszych kolegów na świecie, że w Polsce dzieją się rzeczy ciekawe, energetyczne i ważne – dodał dyrektor Biblioteki Narodowej.

Światowy Kongres Bibliotekarstwa i Informacji IFLA w 2017 roku odbędzie się we Wrocławiu. To wielka promocja i prestiż dla Polski. Będzie to drugi kongres zorganizowany w Polsce, ostatni miał miejsce 70 lat temu.

Źródło zdjęć: pixabay.com