spot_img

Nowozelandzkie biblioteki na podglądzie

Czym mogą zaskoczyć biblioteki z Nowej Zelandii? Zobacz sam, nie wychodząc z domu. Odkryj barwne wnętrza, nowoczesne technologie, podwieszane kolejki, ciekawe księgozbiory, podróżniczych czytelników, nietypowe usługi i wiele innych niespodzianek. Zaczynajmy zwiedzanie!

Zapraszam na wycieczkę z Google Street View po 6 bibliotekach wchodzących w skład Christchurch City Libraries – Ngā Hoahoa o Ngā Kete Wānanga-o-Ōtautahi.

Central Library Peterborough – Te Kete Wānanga o Peterborough – tu zagląda wielu czytelników z bagażami (które mogą wnieść bez problemu na teren wypożyczalni!), w ramach usług w całej sieci bibliotek można wypożyczyć… bibliotekarza… na 30 minutową indywidualną sesję w celu pomocy przy realizowanym projekcie badawczym, poszukiwaniach w bazach danych czy zasobach biblioteki. Biblioteka zapewnia także dostęp do Family history computer, gdzie można poznać rodzinną historię korzystając z udostępnionych zasobów internetowych.

Central Library Tuam – tu atrakcją nie tylko dla dzieci była podwieszana przy suficie kolejka na terenie całej wypożyczalni. Biblioteka w styczniu 2014 roku została przeniesiona do Central Library Manchester – Te Kete Wānanga o Manchester.

Shirley Library – czerwona strefa zwrotów, nietypowe wystawy przy regałach, a na suficie znalazłam nawet szkielet dinozaura…

New Brighton Library – biblioteka z widokiem na plażę i ocean, w środku parking dla dziecięcych wózków… z racji odbywających się tutaj spotkań młodych mam.

Upper Riccarton Community and School Library – przestronna biblioteka, w której znajduje się strefa barowa, gdzie udostępniane są magazyny. W osobnej części znalazło się także miejsce dla dzieci do czytania i zabaw.

South Christchurch Library – parkiet ze strefą multimedialną i strefa gier video. W części dla dzieci natomiast czytające pingwiny! Dodatkowo osobne sale komputerowe i konferencyjne, a obok księgozbioru bufet i czas na kawę.

Zobacz także Wirtualny spacer po bibliotekach z Google Street View

Źródło zdjeć: Central Library Peterborough