Inspiracje z tego tygodnia

To był tydzień! Przypomnijmy sobie najpopularniejsze inspiracje z minionego tygodnia.

Zielona biblioteka

Kwitnące inspiracje, jakie zaprezentowałam pokazały, że bibliotekarze chętnie podejmują się działań na rzecz ekologii. W tym tygodniu inspirowały:

W poniedziałek podzielę się kolejną ekoakcją biblioteczną, którą warto naśladować.

O zielonych bibliotekach dużo mówiono podczas Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji. Relację z tego wydarzenia przeczytasz tutaj.

Pomysły na prezentację i promocję książek

Jak prezentować nowości wydawnicze? Jak polecać popularne tytuły? Odpowiedzi przynoszą:

Narodowe Czytanie

Za dwa tygodnie wszyscy będą czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Z tej okazji przygotowałam materiały do bezpłatnego wykorzystania i zebrałam inne warte polecenia.

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o szeroko komentowanej zmienionej liście lektur z języka polskiego obowiązującej od 1 września 2021 roku na wszystkich etapach kształcenia.

Festiwale literackie

To okazja do poznania dobrej literatury, nowości wydawniczych i udziału w wielu wydarzeniach towarzyszących. W tym roku wiele spotkań było lub będzie transmitowanych online.

Sukcesy bibliotek

Na koniec raz jeszcze gratuluję:

Zgłoś news!

Jeśli też chcesz:

• pokazać swój projekt (nawet ten najmniejszy) w Lustrze Biblioteki
  • zaprezentować innym bibliotekarkom i bibliotekarzom interesującą akcję biblioteczną
  • zwrócić moją uwagę na ciekawą inicjatywę

napisz do mnie na adres: b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Wyślij link, komentarz, notatkę, zdjęcia lub inne materiały, a ja zajmę się resztą.

Na koniec mała zapowiedź – 1 września 2021 roku rusza specjalny konkurs, w którym do wygrania będą książki!