spot_img

Nie tylko książka – las w słoiku i makramowe torby

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich zorganizowała warsztaty rękodzielnicze dla czytelniczek. Podczas pierwszego spotkania uczestniczki poznały sztukę wiązania sznurków – makramę, tworząc ekologiczne torby na książki. Drugie spotkanie było okazją do stworzenia lasu w szkle.

– Makrama to znana już od starożytności sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Obecnie powróciła do łask i szturmem zdobywa nasze serca i mieszkania, stając się ostatnimi czasy prawdziwym wnętrzarskim hitem. Nasze czytelniczki pod czujnym okiem instruktorki pani Grażynki samodzielnie wykonały torby na książki. Do wykonania takiej torby potrzebna była znajomość węzła płaskiego oraz aż 66 metrów sznurka. Liczyła się przede wszystkim precyzja – mówi Małgorzata Szyszka, specjalista ds. metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą w GBP.

Zobacz koniecznie 10 kwitnących inspiracji i pomysłów na zieloną bibliotekę

Kolejne spotkanie było związane z ekologią i tworzeniem lasu w słoiku. Pod czujnym okiem instruktora każda z uczestniczek wykonała niepowtarzalną kompozycję zamkniętą w słoiku składającą się z rozmaitych gatunków roślin. Warsztaty były pretekstem nie tylko do poznania zasad wykonania ozdoby, ale też do przekazania wiedzy na temat pielęgnowania roślin.


Źródło zdjeć: mat.pras. GPB w Gorzycach Wielkich