Postaw na łąkę kwietną przy bibliotece

Po ukazaniu się artykułu Zielona biblioteka? 10 kwitnących inspiracji biblioteki dzielą się swoimi ekologicznymi akcjami. Czas na Gminną Bibliotekę Publiczną w Borowie, która postawiła na łąkę kwietną. Zachęcam do realizowania podobnych inicjatyw w swoich miejscowościach.

W galerii można podziwiać kolorową, miododają łąkę, która zakwitła w tym roku.

– Pomysł na jej stworzenie podsunęło nam samo życie.  Wiemy jak ważna jest ekologia i ochrona przyrody oraz pszczół, dlatego wybrałyśmy wieloletnie i miododajne gatunki kwiatów. Na łące zostały umieszczone poidełka dla owadów. Pszczoły mogły zebrać nektar, ale również miały dostęp do wody.  Po przekwitnieniu roślin zebrałyśmy nasiona, część z nich wysiała się samoistnie, dzięki czemu w przyszłym roku znów pięknie zakwitnie. Mamy nadzieję, że łąki kwiatowe będą powstawać w różnych innych miejscach i będą cieszyć nie tylko ludzkie oko, ale także pszczoły – mówi Magdalena Krzeszowska, bibliotekarka.

Obecnie zespół biblioteki wykonał prace porządkowe i zadbał, by burza kwiatów wybuchła następnym razem.

Źródło zdjęć: mat.pras., Magdalena Krzeszowska.