spot_img

Skrzynki z recyklingu w Letniej Strefie Książki

Letnią Strefę Książki Rawickiej Biblioteki Publicznej odwiedza wiele osób. To za sprawą bogatych atrakcji, przyciągających wzrok kolorowych skrzynek z recyklingu wypełnionych dobrą literaturą i pogodnych bibliotekarzy.

– Strefa znajduje się w Parku Domu Kultury w Rawiczu w którym również znajduje się biblioteka. Strefa znajduje się w odnowionych zabytkowych wiatach – mówi Aurelia Maksajdowska, bibliotekarka. – Strefa jest czynna w każdy piątek od godz. 12.00 do godz. 19.00. Średnio odwiedza nas około 50-60 osób, a gdy jest teatr dla dzieci do odwiedza nas około 140 osób – dodaje.

W strefie działa wypożyczalnia książek, udostępniane są gry planszowe, i – jak to określiła bibliotekarka – ma leżakach czytelnicy mogą w spokoju sprawdzić „co piszczy” w świeżej prasie.

Do Letniej Strefy Książki warto też przyjść z uwagi na odbywający się Rawicki Plener Kryminalny i spotkania autorskie. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Mobilne Planetarium.

– W Mobilnym Planetarium wyświetlamy filmy o każdej pełnej godzinie. Cały pakiet filmów trwa około 45 minut: Światło, Happy Birthday, Instrumenty optyczne, Nasz system planetarny i Otaczający nas wszechświat. Maksymalnie jednorazowo wchodzi do Planetarium 10 osób – relacjonuje Aurelia Maksajdowska.


Zapytałam jeszcze o jedną kwestię: jak zostały wykonane skrzynki na książki. Jak się dowiedziałam skrzynki zostały zamówione u regionalnego stolarza, a część z recyklingu. To bardzo estetyczny sposób na prezentację literatury, który przyciągnie zainteresowanych.

Źródło zdjęć: mat.pras., Rawicka Biblioteka Publiczna