spot_img

Warszawskie Targi Książki już we wrześniu

Jedenasta edycja Warszawskich Targów Książki odbędzie się pod znakiem literatury czeskiej. Wydarzenie pierwotnie miało mieć miejsce w 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa jego termin został przesunięty na jesień tego roku.

Targi odbędą się – w wersji plenerowej – na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki od 9 do 12 września 2021 roku. Warszawskie Targi Książki to największe międzynarodowe targi książki w Polsce – święto dla miłośników książek w każdym wieku. Będą doskonałą okazją, by w jednym miejscu spotkać pisarzy, tłumaczy, ilustratorów oraz wydawców, także zdobyć autografy ulubionych autorów. Wstęp bezpłatny.

Na początku czerwca 2021 Ministerstwo kultury Republiki Czeskiej powierzyło organizację czeskiej sekcji targów brneńskiej Bibliotece Ziemi Morawskiej (Moravská zemská knihovna v Brně). Instytucja ta od wielu lat odpowiada za obecność czeskiej literatury na targach książki w Londynie, Bolonii, Lipsku oraz Frankfurcie nad Menem.

– W Warszawie odbędą się pierwsze prawdziwe targi po pandemii. To naprawdę wspaniała wiadomość, że kiedy oczy świata skupione będą na Warszawie, literatura czeska wystąpi w roli gościa honorowego. Jesteśmy bardzo podekscytowani, ale wiemy też, że nasza literatura jest w Polsce niezwykle ceniona – dzięki naszym autorom oraz dzięki doskonałym tłumaczom powiedział Tomáš Kubíček, dyrektor Biblioteki Ziemi Morawskiej.


Źródło zdjęć: freepik.com