spot_img

Nowe biblioteki – metamorfozy zwracające uwagę

Dziś o nowych bibliotekach w województwie śląskim. Ponadto zachęcam do zobaczenia zmodernizowanych wnętrz filii bibliotecznej w Nowej Wsi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach

12 września otwarta zostanie nowa siedziba biblioteki, którą jest zrewitalizowany budynek dawnego młyna zlokalizowany przy ulicy Rybnickiej 6-8 w centrum Żor.

Połączenie tego historycznego obiektu z ciekawą architekturą wnętrz tworzy nietuzinkowe miejsce na mapie kulturalnej miasta. Dzięki doskonałemu wielofunkcyjnemu zapleczu, daje możliwość swobodnego korzystania ze zbiorów dostępnych w jednym miejscu i przestrzeń na organizowanie różnorodnych form komunikacji społecznej. Przeznaczona jednocześnie dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci, ma charakter „biblioteki rodzinnej”, do której – ze względu na zasobne zbiory, dostęp do nowych technologii, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, możliwość uzyskania różnorodnych informacji oraz wydłużone godziny otwarcia – podają bibliotekarze.

Na Facebooku biblioteki na bieżąco można śledzić działania związane z przeprowadzką oraz podejrzeć przestrzenie nowej siedziby.

https://www.facebook.com/mbpzory/posts/3998695603534536
Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka Publiczna Gminy Michałowice – Filia w Nowej Wsi

Generalny remont przeszła filia biblioteczna w Nowej Wsi. Zmiana kosztowała prawie 100 tys. zł.

Dzięki dokonanym zmianom biblioteka stała się przyjaznym i nowoczesnym miejscem dla wszystkich użytkowników. Wnętrze składa się teraz z przestrzennych, jasnych sal: sali głównej z księgozbiorem dla dzieci, przeznaczonej także na zajęcia edukacyjne i warsztaty, połączonej z wypożyczalnią książek i audiobooków dla młodzieży; sali informatycznej z czytelnią; sali z księgozbiorem dla dorosłych – czytam na stronie urzędu gminy.

https://www.facebook.com/UGMichalowice/posts/2999245836820373
Więcej: Gmina Michałowice, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Nowy gmach czechowickiej biblioteki to nowoczesny, funkcjonalny, obiekt, skrojony na miarę dzisiejszych potrzeb i aspiracji społeczności gminy, na którego budowę mieszkańcy Czechowic-Dziedzic czekali przeszło 45 lat. Budowa nowej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej kosztowała 8 975 000 zł. Więcej w tym materiale.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Joanna Nowicka/mat.pras.

Zobacz także