spot_img

TUVIM – wielofunkcyjna biblioteka na mapie Łodzi

15 tysięcy nowych książek i 500 audiobooków czeka na czytelników nowej Biblioteki TUVIM. Na mapie Łodzi przy ul. Tuwima 46 otworzono kolejną placówkę. W zrewitalizowanej kamienicy z przeszkloną ścianą i odnowioną elewacją znalazła się nowoczesną biblioteka. W środku wiele miejsca do czytania, wygodne pufy, huśtawki, sala multimedialna. Jest i zielone patio, gralinia, sale warsztatowe, sale dla dzieci i udogodnienia dla niepełnosprawnych.

– Otwieramy Bibliotekę TUVIM – najpiękniejszą bibliotekę w Łodzi, która jest znakomitym przykładem łódzkiej rewitalizacji, podczas której modernizowane obiekty, nie tylko odzyskują dawny blask i uzyskują nowe funkcje mieszkalne czy komercyjne, ale stają się również miejscem kultury, edukacji, spotkań, dyskusji i różnego typu wydarzeń oraz spędzania czasu wolnego. Te nowe kompetencje widać właśnie w fantastycznie zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Tuwima 46 – powiedziała prezydent Hanna Zdanowska, gratulując kolejnej inwestycji Bibliotece Miejskiej w Łodzi.

Zbiory można zamawiać on-line poprzez katalog. Dla młodzieży gralnia z konsolą do gier, multimedialna sala z komputerami i nie tylko. Przydatny może być również energorower, dzięki któremu można naładować baterię np. w telefonie. Uwagę zwracają kolory na meblach, ścianach i innych elementach wyposażenia biblioteki.

W sali kominkowej można w ciszy przeczytać wybraną książkę lub zorganizować spotkania autorskie. Do dyspozycji odwiedzających są także huśtawki.

https://lustrobiblioteki.pl/2020/07/biblioteka-cyfrowa-jako-naturalne-rozwiazanie-problemow-z-ktorymi-borykaja-sie-placowki-biblioteczne/
Źródło zdjęć: Stefan Brajter, Urząd Miasta Łodzi