spot_img

Znajdź pracę w bibliotece!

W tym przeglądzie czeka aż 29 ofert pracy. Najwięcej w województwie dolnośląskim i mazowieckim.

Kierownictwo

 • Do 10 lipca trwa konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu. Z kolei do 3 sierpnia można zgłosić się do konkursu na stanowisko dyrektora w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ciepłowodach.
 • Biblioteka Politechniki Gdańskiej poszukuje kierownika Sekcji Obsługi Czytelnika. Aplikować można do końca miesiąca. Pracodawca oferuje m.in.: umowę o pracę na stanowisku starszego bibliotekarza lub kustosza, wynagrodzenie zasadnicze i system premiowy, „trzynastkę” czy fundusz socjalny.
 • Wciąż jest aktualna oferta na kierownika Biblioteki PJATK w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Praca w stolicy

5 wolnych stanowisk czeka w Bibliotece Narodowej. Poszukiwani są:

 • młodszy bibliotekarz / starszy kustosz w Zakładzie Starych Druków Biblioteki Narodowej (2 stanowiska) do katalogowania starodruków XVIII wieku
 • młodszy bibliotekarz / starszy kustosz do katalogowania publikacji z zakresu literatury pięknej
 • bibliotekarz do katalogowania publikacji bibliologicznych oraz redagowania Polskiej Bibliografii Bibliologicznej
 • Warto też aplikować na stanowisko bibliotekarza / starszego bibliotekarza w Zakładzie Wypożyczania Krajowego i Zagranicznego BN. Zachęcam do pracy w moim zespole!

W Warszawie praca czeka też w Bibliotece Głównej UKSW. Potrzebny jest młodszy bibliotekarza/ starszy bibliotekarz, którego głównym zadaniem będzie opracowanie bibliograficzne zbiorów bibliotecznych w formacie MARC21.

Inne województwa

W woj. dolnośląskim warto przyjrzeć się etatowi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu oraz dwóm ofertom w Kamiennej Górze.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Kownackiej w Żychlinie zachęca do zajęcia etatu bibliotekarza. Wśród obowiązków m.in.: obsługa czytelnika, realizacja projektów w zakresie prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej, udział w organizacji wydarzeń kulturalnych, obsługa i aktualizacja strony internetowej.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie – Filia biblioteczna w Brzyskorzystewku poszukuje bibliotekarza, który odbędzie tutaj staż.

Na Śląsku czekają dwie oferty. Jedna to staż na stanowisku pomocnik bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żywcu. Druga to bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świętochłowicach z pokaźną listą wymagań (wynagrodzenie do uzgodnienia, od 2600 zł).

W świętokrzyskim Powiatowy Urząd Pracy w Pińczowie kieruje na staż na stanowisku asystenta bibliotekarza. Opis zadań: zapoznanie z regulaminem pracy biblioteki, obiegiem dokumentów, prowadzenie kart czytelnika, przyjmowanie i wysyłanie korespondencji, pomoc przy organizowaniu spotkań autorskich. Druga oferta to staż na stanowisku pomoc bibliotekarza oferowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu. Do zadań należeć będzie porządkowanie zbiorów bibliotecznych i obsługa czytelników.

Zobacz szczegóły wszystkich ofert pracy!

Praca dla nauczycieli bibliotekarzy

 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Dębnie – 1 etat – wynagrodzenie od 3817 zł (umowa na zastępstwo)
 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy – 1 etat – wynagrodzenie od 3483 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa w Lubawie – 1 etat – wynagrodzenie od 2782 zł do 3817 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – 1 etat – wynagrodzenie od 2782 zł do 3817 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu – 1 etat – wynagrodzenie od 2782 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Zespół Szkół Logistycznych we Wrocławiu – 1 etat – wynagrodzenie od 2600 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Skarżysku-Kamiennej – 0.5 etatu – wynagrodzenie od 1391 zł do 1908 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Nisku – 0.6 etatu – wynagrodzenie od 1600 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa w Jemielnie – 0.25 etatu – wynagrodzenie od 1112,76 zł (umowa na zastępstwo)
 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi – 0.25 etatu – wynagrodzenie od 812,5 zł
 • Nauczyciel bibliotekarz, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Suskiej w Babiętach Wielkich – 0.3 etatu – wynagrodzenie od 463 zł do 636 zł

Zobacz szczegóły wszystkich ofert pracy!


https://lustrobiblioteki.pl/2020/07/biblioteka-cyfrowa-jako-naturalne-rozwiazanie-problemow-z-ktorymi-borykaja-sie-placowki-biblioteczne/
Źródło zdjęć: freepik.com – cookie_studio