spot_img

Literacki Speed Dating, czyli na randkę do biblioteki

Ciekawe inspiracje na Walentynki przesłały do Lustra Biblioteki wrocławskie biblioteki. Jedna z przepisem na Literacki Speed Dating, a druga na niebanalną randkę w ramach Tygodnia Małżeństwa.

Literackie szybkie randki w bibliotece

Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na niezwykłe wydarzenie dedykowane Kochającym Książki! 14 lutego o godzinie 18 odbędzie się Literacki Speed Dating.

– Osoby pełnoletnie zapraszamy na wieczór pełen szybkich rozmów o książkach i nie tylko. To wspaniała okazja do poznania nowych osób rozkochanych w literaturze. W zgłoszeniu emailowym napisz kilka zdań o sobie: jaką literaturę lubisz, jakie są Twoje ulubione tytuły/autorzy, ile masz lat, czym się zajmujesz. Podaj imię, nazwisko i swój numer telefonu. Wasze dane będą tajne dla wszystkich uczestników, chyba że oboje stwierdzicie, że TO TO! – tłumaczy Małgorzata Grączewska z Działu Marketingu.

Jak przebiegają szybkie randki?

  • Po przybyciu na Rynek 58 prowadząca wskaże Ci numer stolika, przy którym spędzisz cały wieczór (w przypadku kobiet) lub od którego rozpoczniesz imprezę (w przypadku mężczyzn).
  • Czas każdej rozmowy wynosi 10 minut. Dostaniecie pytania pomocnicze, które pozwolą się lepiej poznać i porozmawiać o książkach.
  • Start pierwszej rozmowy następuje po pierwszym dzwonku prowadzącej.
  • Koniec każdej rozmowy sygnalizowany jest dzwonkiem, po którym następuje zmiana rozmówców. Panowie przesiadają się do kolejnego stolika. Rozpoczyna się kolejna rozmowa z osobą.
  • Po zakończeniu wszystkich rozmów należy wypełnić formularz na swojej kartce i oddać ją prowadzącej. W formularzu należy zaznaczyć, z którymi osobami chciałabyś/chciałbyś wymienić się kontaktami (poprzez zaznaczenie „X” obok imienia wybranej osoby). Kartkę z własnymi notatkami należy zabrać ze sobą.
  • Kontakty do wzajemnie wybranych osób zostaną przesłane e-mailem tego samego dnia w godzinach wieczornych. Jeśli nie otrzymałaś/eś od nas wiadomości, koniecznie sprawdź również folder spam.

Na randkę do biblioteki – Tydzień Małżeństwa i oferta dla zakochanych

W lutym do wrocławskich bibliotek można wybrać się na niebanalną randkę. Warsztaty dla par, spotkania autorskie, sesje zdjęciowe – Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu przygotowała bogaty program obchodów X Tygodnia Małżeństwa.

– Na warsztatach ze Studiem Zakwas zakochane pary będą uczyć się pracy z gliną, w trakcie spotkania z Akademią Przyjemności dowiedzą się, jak eksplorować konsensualny dotyk, a podczas zajęć LoveLas stworzą naturalne kompozycje z mchu i kamieni. Szukający pomysłu na randkę, na której nie trzeba dużo mówić, powinni odnaleźć się na głębokiej relaksacji podczas koncertu mis tybetańskich – zaprasza Kalina Downarowicz, specjalistka ds. promocji. – Biblioteczne przestrzenie zawsze były idealnym tłem do zdjęć, dlatego Mediateka i filia nr 12 na Dworcu Głównym zaprosiły do siebie profesjonalnych fotografów. Walentynkowe sesje zdjęciowe umawiane są na konkretne godziny – dodaje.

Inne pomysły na Walentynki w bibliotece

Zachęcam do skorzystania z pomysłów i inspiracji z ubiegłych lat. Jest w czym wybierać!

Źródło zdjęć: freepik.com, mat. pras. DBP