spot_img

Walentynkowe symbole w literackiej interpretacji – biblioteczny fotoprojekt

Bibliotekarki z filii nr 3 MBP w Katowicach zaprezentowały na Facebooku inne spojrzenie na Walentynki. Inspirują: Justyna, Kamila, Martyna, Beata i Joanna.

– Na pomysł sesji wpadła Kamila Rogowicz. Każda z nas wniosła coś od siebie, wybierając ulubione tytuły i komfortową dla siebie stylistykę oraz dodając komentarz. Wszystkie tego typu sesje wykonujemy w budynku naszej filii bibliotecznej, przy okazji pokazując czytelnikom przestrzeń, jaką dysponujemy, a z której czasem nie zdają sobie oni sprawy, gdy na przykład odwiedzają tylko dział z ulubioną literaturą. Poza tym zdjęcia wykonywane są aparatem w telefonie i obrabiane w popularnych, bezpłatnych programach. Stylizacje przygotowywane są w taki sposób, by indywidualny styl każdej z nas wpisywał się w charakteryzację postaci – wykorzystujemy po prostu własne modowe upodobania, dzięki czemu wszystko wypada naturalnie – mówią zgodnie bibliotekarki.

– Naszym nadrzędnym celem jest promowanie literatury, mamy też jednak na uwadze budowanie wizerunku biblioteki jako przestrzeni kreatywnej i przyjaznej wszelkim przejawom kultury. Staramy się również – jako bibliotekarki – przedstawiać swoim czytelnikom obraz pracownika biblioteki jako osoby nowoczesnej, otwartej i nieoderwanej od rzeczywistości. Bezpośrednie reakcje naszych czytelników, a także zasięgi podobnych postów na Facebooku, pokazują, że nam się to udaje – podkreślają z uśmiechem.

To nie jedyna sesja fotograficzna w bibliotece. Równie ciekawe można zobaczyć na Facebooku biblioteki.


Źródło zdjęć: Kamila Rogowicz, MBP Katowice