spot_img

Przez książkę do serca – inspiracje walentynkowe

Walentynki w bibliotekach w całym kraju udowodniły, że w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać. Przygotowane atrakcje zaskoczyły odwiedzających. Najpopularniejszą akcją była randka z książką. Zobaczcie galerię z sercem i znajdźcie inspiracje się na przyszły rok.

Przez książkę do serca – inspiracje walentynkowe

W tym roku bibliotekarze bardzo aktywnie włączyli się w obchody Święta Zakochanych zachęcając do pokochania literatury. Były też słodkie upominki, drobne prezenty do książek, niespodzianki, a także… deklaracje miłości do bibliotekarek.

Biblioteka z miłości do książek

Taką akcję walentynkową oraz wystawę powiązanych z nią tematycznie książek zaproponowała Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Pielgrzymowicach. 14 lutego każdy czytelnik mógł zagłosować na ulubioną, literacką parę zakochanych, rozwiązać walentynkową krzyżówkę oraz złożyć bibliotece specjalne, wyrażające sympatię życzenia. Dodatkowo częstowano słodkościami i rozstrzygnięto konkurs na kartkę walentynkową z życzeniami. Zajrzyjcie na profil biblioteki na Facebooku po więcej szczegółów.

inspiracje walentynkowe biblioteka

Randka w ciemno z książką

Czyli coś dla niezdecydowanych czytelników. Bibliotekarze z Filii szpitalnej w Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie postawili na sprawdzoną Randkę z książką, rozdając tajemnicze publikacje bez tytułu i autora na widoku.

– Część książek została owinięta tak by zakryta była okładka. Książki zaopatrzone były w cytaty z treści, opinię osoby, która ją przeczytała lub wypowiedź samego autora i przydzielono je do poszczególnych kategorii. Oczywiście nie obeszło się bez zaglądania pod okładkę, patrzenia pod światło, prób dopytywania o autora, o choćby jedną literkę. Akcja budziła pozytywne zaskoczenie i wprowadziła element zabawy w nawyki czytelnicze – mówi Agata Fiszer.

inspiracje walentynkowe biblioteka

Wybierz, wypożycz i zakochaj się – to przykład na to, że miłość jest ślepa. Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotowie stworzyli walentynkowy regał ze skrzynek oraz udekorowali parapet. Zobaczcie fotogalerię na Facebooku biblioteki.

inspiracje walentynkowe biblioteka

Serce w pudełku

Z okazji Walentynek przez cały tydzień w WiMBP w Rzeszowie bibliotekarze dla czytelników wyeksponowali regał z książkami o miłości, jak i „serca w pudełku”. Każdy, kto wypożyczył książkę otrzymywał małe pudełko. Było ono wykonane z pudełka po zapałkach, ozdobione kolorowymi rysunkami i oklejone papierem. W środku znajdowały się różne, humorystyczne obrazki zwierząt oraz bajkowych postaci.

inspiracje walentynkowe biblioteka inspiracje walentynkowe biblioteka

Romantyczna aranżacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Sarnakach w Walentynki postanowiła odmienić cały swój lokal. Kulisy przygotowania regału znajdziecie na Facebooku biblioteki. Przy okazji warto spojrzeć na literacki stół.

inspiracje walentynkowe biblioteka

9 innych inspiracji walentynkowych

Dwa wielkie biblioteczne serca na Walentynki

Źródło zdjęć: pixabay.com, źródła wskazane w inspiracjach