spot_img

Dwa wielkie biblioteczne serca na Walentynki

Zbliża się święto zakochanych, a wraz z nim bibliotekarze z Lublina przygotowali oryginalną akcję uliczną oraz różne atrakcje w filiach. Każda para, która w Walentynki zauważy dwa wielkie biblioteczne serca na Krakowskim Przedmieściu otrzyma książkę do wspólnego czytania i wzruszeń. To nie wszystko! Oto 9 walentynkowych inspiracji wartych uwagi.

– Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna po raz drugi przygotowała oryginalną akcję uliczną. Celem akcji jest zachęcenie młodych i pełnoletnich osób do czytania, lecz nie jakichś opowieści, ale historii pełnych miłości, wzruszeń, z domieszką bólu, smutku i oczywiście szczęśliwych zakończeń – zaznaczają organizatorzy.

Już 14 lutego od godziny 10:00 dwa wielkie biblioteczne serca będą przechadzały się po Krakowskim Przedmieściu i rozdawały wszystkim młodym zakochanym książki do wspólnego czytania i wzruszeń. Podadto zakochane pary będą też miały możliwość wykonać sobie wyjątkowe selfie z wielkimi sercami. Książki będą rozdawane do wyczerpania zapasów. Akcja jest kontynuacją ubiegłorocznych obchodów święta zakochanych.

walentynki biblioteka

Co więcej w filiach Miejskiej BIblioteki Publicznej w Lublinie zapowiedziano równie ciekawe inicjatywy. Oto dodatkowe inspiracje warte naśladowania:

  • Randka w ciemno z książką – losowanie wcześniej na ten dzień przygotowanych przez bibliotekarki książek. Do książek będą dodawane zakładki w kształcie serc.
  • Podaruj serce – zajęcia literacko-plastyczne, w których będą uczestniczyć podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”, wszyscy odwiedzający bibliotekę czytelnicy otrzymają prezenty – serduszka.
  • Stolik pełen miłości – w bibliotece odbędzie wystawka książek o miłości, w oddziałach, starszej młodzieży i rodzicom – opiekunom będą rozdawane książki. Do każdej książki będzie dołączona czerwona książkowa zakładka z sercem.
  • Złów Złotą Rybkę Książkowych Życzeń – losowanie dla dzieci i dorosłych.

W ubiegłym roku odbyły się także:

  • Słynne pary literackie – prezentacje książek z wątkiem miłosnym oraz tworzenie ozdób walentynkowych.
  • Walentynkowe warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży – przygotowywanie okolicznościowych kartek walentynkowych.
  • Zabawa w kalambury – przysłowia o miłości.

Polecam i gratuluję bibliotekarzom z Lublina pozytywnego nastawienia. Przekazujmy miłość od książek, nie tylko w Walentynki 🙂

walentynki biblioteka

Źródło zdjęć: MBP w Lublinie, mat.pras.