spot_img

Zakochaj się w bibliotece – pomysły na akcje walentynkowe

Wiele bibliotek zainspirowanych artykułem „Z miłości do biblioteki” przesłało również swoje pomysły na akcje walentynkowe. Oto wybrane z nich!

Zakochaj się w bibliotece

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza obecnych czytelników do przyprowadzania znajomych, którzy nie mają karty bibliotecznej. Otrzymają oni po voucherze, który będzie można wymienić na książki lub grę. Od 15 lutego będzie można także zamiast trzech wypożyczać jednorazowo pięć książek.

Ścianka walentynkowa

Zdjęcie z ukochaną książką to propozycja od Biblioteki Publicznej w Grodźcu, która zachęca osoby wypożyczające do zdjęć z publikacją wybraną w ramach akcji „Randka w ciemno z książką”.

Książkowe FOTO LOVE

Z okazji Dnia Zakochanych Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie proponuje „Zakochaj się w ciemno” (wypożyczenie jednej z książek z walentynkowego stoiska) oraz „Książkowe FOTO LOVE” (fotobudka do zdjęć). Najbardziej oryginalne, kreatywne i zakręcone zdjęcia czytelników zostaną nagrodzone.

Flirt z książką

Święty Walenty jest patronem miasta Limanowa. Z tej okazji, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała nie lada atrakcję, zapraszając wszystkich miłośników książek i nie tylko do „walentynkowego flirtu z książką”. Pracownicy biblioteki ruszyli w miasto i rozdawali walentynkowe niespodzianki: cytaty z książek o miłości wraz z małym co nieco.

Literackie Walentynki

Filia Nr 6 Książnicy Zamojskiej w Zamościu wystroiła wypożyczalnię w serca z cytatami z poezji miłosnej. Dzięki sponsorowi każdy czytelnik, oprócz serca, otrzyma też słodką niespodziankę.

Walentynkowe pozdrowienia

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach na 14 lutego szykuje niespodziankę z sercem dla swoich czytelników – szczegóły na profilu biblioteki na Facebooku w Święto Zakochanych. Już teraz można korzystać z akcji „Randka w ciemno z książką/z płytą”.

Z miłości do biblioteki

Źródło zdjęć: mat.pras.