spot_img

Z miłości do biblioteki, czyli inspiracje na Walentynki

Lustro Biblioteki sprawdza, co bibliotekarze przygotowali na tegoroczne święto zakochanych.

Balonove Love

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej zorganizowała loterię dla najmłodszych czytelników. Podczas wydarzenia „Balonove Love” każdy czytelnik, który w piątek poprzedzający walentynki wypożyczył książkę, ma możliwość wzięcia udziału w loterii. W wylosowanym przez niego balonie, ukryty został los z nazwą nagrody. Na uczestników czekają okolicznościowe upominki, biblioteczne smycze na klucze oraz maskotka Słoń Czytosław będąca znakiem rozpoznawczym średzkiego Działu Dziecięcego.

W Wypożyczalni dla Dorosłych przygotowano tematyczną wystawę książek oraz akcję czytelniczą „Zakochaj się w książce” – do wypożyczenia każdy otrzymuje słodki upominek z dołączoną sentencją o miłości. W filii w Szczepanowie przeprowadzono konkurs plastyczny „Moja Walentynka”. W bibliotece w Rakoszyckim Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej dla czytelników przygotowano, realizowaną już we wcześniejszych latach w filii w Ciechowie, akcję „Randka z książką”.

Warto mieć romans

Wśród walentynkowych akcji w Filii Nr 2 i Oddziale dla Dzieci Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie znalazły się: Propozycje książkowe (dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci), Literackie związki (quiz dla dorosłych, dla młodzieży, dla dzieci), Literackie Walentynki (2021 zakładek z 21 różnymi, miłosnymi cytatami z książek), Wróżba walentynkowa w wersji on-line, Randka w ciemno z książką.

Miej serce do książek

To hasło tegorocznych Walentynek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach, które wita czytelników. Bibliotekarze przygotowali też książkowe „pakiety walentynkowe”, z okolicznościową zakładką i słodką niespodzianką.

Tajemnicze książki

W Bibliotece w Skórcu czekają tajemnicze książki. Każdy czytelnik może wylosować jedną z nich, ale otworzyć dopiero w domu, by – zgodnie z celem akcji – nie oceniać książki po okładce.

Znajdź idealny romans

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie od dwóch lat organizowała „Randkę w ciemno z książką”. Jednak w dobie pandemii nie jest to możliwe. W tym roku przygotowano test on-line, który doradzi jaką romantyczną książkę wybrać. Inspirację można podejrzeć tutaj.

Słodkie sam na sam z książką

W Sopotece, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, bibliotekarze zapraszają na akcję „Słodkie sam na sam z książką”. Od 8 do 12 lutego czytelnicy mogą wypożyczać książki-niespodzianki opowiadające o różnych odcieniach miłości.

W wyborze może pomóc kilka słów opisu dołączonych do każdego tajemniczego tytułu. Po wypożyczeniu wybranego tytułu rekomendujemy zabrać książkę na romantyczne, słodkie sam na sam w domowym zaciszu.

Dekoracje z serca

Walentynkowymi dekoracjami dzieli się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Opolu Lubelskim

Walentynki spod znaku…

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach także nie zapomina o dzieleniu się walentynkami w postaci książek. Tegorocznej edycji „Randki w ciemno z książką” towarzyszy oprawa związana ze znakami zodiaku, horoskopem i przepowiednią astrologiczną.

Zakochani w książkach

Książki mają wielką moc… Przyciągają, zapewniają rozrywkę i moc wrażeń, pocieszają i inspirują, otwierają możliwość podróży do światów niezwykłych i niemożliwych do poznania… I potrafią ogrzać nawet najsmutniejsze serce! – to opis filmu przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Film można zobaczyć tutaj, a Książkę i Serce spotkać na żywo już w niedzielę na gliwickim Rynku.

Źródło zdjęć: mat.pras.