spot_img

Romansuj z książką. Pomysły na walentynkowe akcje czytelnicze

Rzeszowscy bibliotekarze największą miłością darzą… czytelników! Dlatego przygotowali specjalnie dla nich ofertę walentynkową. Różnorodne wydarzenia mające na celu promocję literatury będą odbywały się w kilku agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W ofercie między innymi:

  • „Bajkowe pary” (od 14 do 18 lutego) – czytelnicy będą głosowali w rankingu na najsympatyczniejszą bajkową parę
  • „Walentynki w bibliotece” – warsztaty tworzenia kartek walentynkowych. Na czytelników będzie czekał regał z książkami o miłości
  • „Zakochani w czytaniu” – każdy czytelnik wypożyczający książkę otrzyma w prezencie walentynkową zakładkę
  • „Z miłości do książki” (od 11 do 14 lutego) – akcja skierowana jest do dorosłych czytelników i będzie polegać na wypożyczeniu pakietu książek, do których dołączona jest krzyżówka. Za poprawnie rozwiązanie krzyżówki uczestnicy akcji otrzymają ciekawe upominki
  • „Randka w ciemno z książką” – odwiedzający będą mieli okazję wypożyczenia książki-niespodzianki oraz udziału w warsztatach plastycznych.

Walentynki, są idealną okazją do romansu… z książką. Nasza biblioteka przygotowała się do świętowania. Na czytelników czekają książki o miłości, z których można dowiedzieć się, że miłość niejedno ma imię, może być gorzka, słodka, uskrzydlać, niekiedy łamać serca. Do wypożyczonych w tym dniu książek, dodawać będziemy słodki okolicznościowy „pakiecik”. Oprawy świętowaniu dodawać będzie walentynkowa dekoracja – zachęca Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach.

Walentynki można obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie wraca z oryginalną akcją uliczną, której celem jest zachęcenie do czytania oraz zapoznanie z siecią placówek. 14 lutego od godziny 11, aż do wyczerpania zapasów, dwa wielkie biblioteczne serca będą przechadzały się od Placu Litewskiego po Bramę Krakowską i rozdawały wszystkim zainteresowanym książki do wspólnego czytania i wzruszeń. Wszyscy będą mieli możliwość wykonać sobie wyjątkowe selfie z wielkimi sercami. W wybranych filiach MBP czekają inne atrakcje.Źródło zdjęć: mat.pras.