spot_img

Dofinansowania dla bibliotek. Terminarz naborów do programów w 2024 roku

Darmowy serwis „Dofinansowania dla bibliotek” to nieoceniona pomoc w pracy bibliotekarzy i osób poszukujących dodatkowych źródeł finansowania swoich jednostek i zwiększenia budżetu. Zaletą serwisu jest wygodny terminarz naborów, dzięki któremu można sprawdzić, w jakich programach można aktualnie składać wnioski lub zaplanować udział w innych. Dane dotyczące naborów do programów w 2024 roku zostały zaktualizowane.

Serwis zawiera listę prawie 65 programów z dofinansowaniami, dotacjami, grantami i darowiznami z przeznaczeniem na różnorodne projekty bibliotek. Biorąc udział w różnych programach biblioteki mogą zdobyć od kilkunastu tysięcy złotych nawet po kilka milionów złotych. Znajdziesz w nim również zakładkę z programami stypendialnymi przeznaczonymi dla bibliotekarek i bibliotekarzy.

Informacje zostały podane w formie infografik oraz pytań i odpowiedzi. Dzięki temu łatwo dowiesz się, ile może zyskać Twoja biblioteka, czy należy wnieść wkład własny, zobaczysz przykłady zrealizowanych projektów, listy rankingowe, a także dowiesz się na co zwracać uwagę przy pisaniu wniosku i jak jest on oceniany.

Jeżeli szukasz środków na remont biblioteki, zakup nowości wydawniczych, nowoczesne komputery, uruchomienie książkomatu, stworzenie półki bookcrossingowej, projekty promujące czytelnictwo, organizację festiwalu literackiego, digitalizację zbiorów, działania animacyjne, kulturalne, edukacyjne, ekologiczne lub wspierające lokalną społeczność, to serwis „Dofinansowania dla bibliotek” wskaże Ci odpowiednią drogę do zdobycia pieniędzy na ich realizację.

Pomocny jest również poradnik „Jak napisać dobry wniosek?”, który w 11 krokach doradzi, co zrobić by osiągnąć sukces.

Warto na bieżąco odwiedzać serwis „Dofinansowania dla bibliotek”. W tym roku zostanie on wzbogacony o kolejne programy i poradniki.