spot_img

Nowe biblioteki – dobre zmiany dla społeczeństwa

Nowe biblioteki to dobre informacje dla mieszkańców Bolszewic, Kutna i Żor. Zobacz zmiany i inwestycje w tych trzech miastach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie – Filia w Bolewicach

Zakończył się pierwszy etap remontu biblioteki filii w Bolewicach. Dotyczy on robót ogólnobudowlanych, instalacyjnych oraz prac związanych z zamontowaniem platformy dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa, rozbudowa i wyposażenie budynku filii biblioteki w Bolewicach to inwestycja prawie milionowa. Ponad 813 tys. zł kosztował pierwszy etap, drugi polegający na wyposażeniu – 170 tys. zł.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP w Miedzichowie (także lead)

Miejska Biblioteka Publiczna w Kutnie

Od 1 lipca w nowej siedzibie swoją działalność rozpoczęła filia nr 4 kutnowskiej biblioteki. W nowym wnętrzu w Szkole Podstawowej nr 1 udostępniono regały z nowościami oraz literaturę dla każdego. Dodatkowo miejsce na wystawę oraz sala spotkań. Na razie wszystko odbywa się w zgodzie z zasadami bezpieczeństwa epidemicznego.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP w Kutnie

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach

Rozpoczął się etap przenoszenia zbiorów, zapełniania półek i organizacji przestrzeni w nowej bibliotece w centrum Żor. Od 6 lipca biblioteka centralna na os. Pawlikowskiego będzie nieczynna. Również wszystkie filie pozostają zamknięte. Sytuacja ta potrwa do jesieni. Otwarcie planowane jest we wrześniu 2020 roku.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP w Żorach

Zobacz także