spot_img

Nowe biblioteki – zakończone remonty i literacki mural

Mimo epidemii kolejne biblioteki zapraszają do swoich odmienionych progów. Właśnie zakończył się remont jednej z filii Biblioteki Gdynia. Odmienioną siedzibą może pochwalić się również biblioteka w Bolewicach. Uwagę czytelników z pewnością przyciągnie mural biblioteki w Żninie.

Biblioteka Gdynia – Filia nr 1, Biblioteka Obłuże

Po kilku miesiącach dobiegł końca remont czytelni Biblioteki Obłuże przy ulicy Boisko 6. Koszt remontu wyniósł 235 tys. zł. Na czytelników czekają dwa wielofunkcyjne pomieszczenia, w których przygotowano miejsce zarówno do relaksu, jak i nauki.

Miejsce tworzono ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby czytelników w każdym wieku. Powstała m.in. wygodna i atrakcyjna przestrzeń dedykowana młodzieży, której do tej pory w bibliotece nie było. Dla młodszych czytelników oddano do dyspozycji telewizor z konsolą PlayStation oraz magiczną ścianę, czyli multimedialne urządzenie, które spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarcza rozrywki, dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych.

Przestrzeń jest modyfikowalna za sprawą przenośnej sceny, więc w każdej chwili może być miejscem do spotkań lub innych wydarzeń.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Przemysław Kozłowski dla Urząd Miasta Gdyni – gdynia.pl (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedzichowie – Filia w Bolewicach

Zakończył się remont biblioteki filii w Bolewicach. Obejmował on przebudowę, rozbudowę i wyposażenie budynku za ponad milion złotych.

– Biblioteka w Bolewicach po remoncie oraz rozbudowie będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne w naszej gminie Miedzichowo – czytam w relacji z otwarcia.

W środku czeka wypożyczalnia, czytelnia, sala multimedialno-konferencyjna i duża przestrzeń na spotkania edukacyjano-literackie. Przed wejściem do biblioteki ustawiony został bibliobox oraz platforma dla niepełnosprawnych z dojazdem na parter. O bibliotece pisałam już w lipcu tego roku oraz we wrześniu 2019 roku.

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji z otwarcia.

Więcej: strona www biblioteki, fot. biblioteka-miedzichowo.pl

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie

Na ścianie biblioteki w Żninie pojawił się mural literacki. Więcej zdjęć i relacja są dostępne na tej stronie.

Więcej: strona www biblioteki