spot_img

5 super pomysłów na promocję biblioteki i książki

Szukasz nieszablonowego pomysłu na promocję biblioteki i książki? Postaw na proste i sprawdzone super pomysły! Zorganizuj własny Skill Trade, rozpocznij działanie manufaktury książki, stwórz ścianę do czytania i wybieraj pomysły spośród innych wariacji literackich.

Tablica Skill Trade

Projekt cieszyńskiej biblioteki spotkał się z dużym uznaniem. Wszystko za sprawą prostego pomysłu z dużą mocą! Inicjatywa wymiany umiejętności skierowana bezpośrednio jest do każdego odwiedzającego bibliotekę. Kto wie, może ktoś zechce nauczyć kogoś czytania po angielsku w zamian za kilka lekcji gry na gitarze? A może ktoś ogłosi, że szuka żony i odbędzie się ślub w bibliotece… szczęścia chodzą parami.

Tablica wymiany umiejętności – inspiracja prosto z Cieszyna

Recenzje w Lustrze Biblioteki

Recenzje książek w Lustrze Biblioteki to nie tylko rekomendacje, ale mnóstwo inspiracji dla bibliotekarzy oraz wskazanie sposobów na wykorzystanie lektur w codziennej pracy. Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę bibliotekarza i odnalezienie się w świecie rynku książki publikowane są specjalne artykuły tematyczne, w których polecamy publikacje warte uwagi na różne okazje. Zapraszam do wyboru lektur i inspirowania się! Wszystkie recenzje dostępne są w dedykowanej zakładce TUTAJ.

3 zabawne książki, których bohaterami są zwierzęta

Sposób na poezję

Zastanawiasz się jak promować poezję wśród osób młodych i starszych duchem? Sięgnij po sprawdzone pomysły takie jak Słowa na wagę czy Multipoezja. Dodatkowo o kreatywnych pomysłach na organizację wydarzeń z pięknym słowem w roli głównej, murali, literackiego koła fortuny, a nawet ściany do spotkań przy książkach!

Wariacje literackie

Produkcja książek

Rozpocznijcie Manufakturę książki jak częstochowska biblioteka. Zaproście czytelników do wspólnego projektowania książek dotykowych o niezwykłych opowieściach, kształtach i niepowtarzalnej oprawie. Przepis na książkę dotykową znajdziecie poniżej w linku.

Manufaktura Książki – przepis na książkę dotykową

Treningi Pamięci

Inspiracja, którą można zaproponować czytelnikom w każdym wieku. Przygotujcie układanki okładek wybranych książek, grę w skojarzenia, dopasowywanie autora do tytułu książki lub mapę do zapamiętania np. z sygnaturami. Przy okazji warto przeprowadzić kampanię informacyjną, tak aby nikt nie zapomniał o tym, że biblioteki są otwarte 6 dni w tygodniu, a na niedziele większość się zamyka.

Treningi Pamięci, czyli jak nie zapomnieć o krasnalach

Zaglądaj po więcej inspiracji do Lustra Biblioteki!