spot_img

Treningi Pamięci, czyli jak nie zapomnieć o krasnalach

Jak zachować młodość umysłu? Wystarczy przyjść do biblioteki na Treningi Pamięci! Dla pracowników Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej aktywizacja społeczna i rozwijanie kompetencji seniorów są bardzo ważne.

Treningi Pamięci odbywają się w każdą środę. To oferta zajęć edukacyjnych skierowana dla osób starszych. Dolnośląska Biblioteka Publiczna uczestniczy w projekcie Akademia Umysłu® Senior EDU, ale nie brakuje też autorskich pomysłów na ćwiczenia poprawiające koncentrację z książką w tle.

treningi pamięci

Dobra zabawa i polepszenie koncentracji

Cykliczne warsztaty to także okazja do wspólnego spotkania i rozmowy, a dodatkowo utrwalenie pamięci oraz nauka nowych umiejętności. Celem Treningów Pamięci są przede wszystkim wyostrzenie zmysłów, uwagi, wyobraźni oraz wpłynięcie na szybkość reakcji i spostrzegawczość osób po 60. roku życia.

Nic tak nie pobudza do działania ciała i umysłu jak nowe technologie, które są wykorzystywane w trakcie zajęć. Podczas nich można nauczyć się wykorzystania multimedialnych programów i gier logicznych, specjalnie zaprogramowanych do prowadzenia treningów pamięci. Ponadto podczas spotkań seniorzy otrzymują dawkę wiedzy teoretycznej na temat funkcjonowania pamięci i zmian zachodzących w mózgu wraz z wiekiem, a także ćwiczą umysł tak, aby nie zapomnieć o ważnych rzeczach, jak np. wrocławskie krasnale. Wszystkiemu towarzyszy literatura z dużym drukiem.

treningi pamięci

Zobacz także dedykowany numer „Biblioteki Publicznej” poświęcony pracy z seniorami 🙂

Praca z seniorem w bibliotece