spot_img

Nowe biblioteki – zmiany i plany

Zachęcam do zobaczenia nowych wnętrz bibliotek w Szczecinie i Mońkach. Dziś także o zmianach w lokalizacji filii w Skierniewicach i planach budowy biblioteki w Sokólce.

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie

W sobotę 10 kwietnia została otwarta filia nr 7 w Szczecinie. Więcej o bibliotece przeczytasz tutaj. Poniżej zdjęcia z otwarcia.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MBP w Szczecinie

Biblioteka Publiczna Sokółka

W Sokólce przy ul. Dąbrowskiego ma zostać wybudowane centrum dziedzictwa kultury z biblioteką. Jak podaje lokalny serwis: budowa biblioteki ma kosztować ponad 4,5 mln zł, zaś dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1,3 mln zł.

– Plany są znane od dłuższego czasu, jeżeli chodzi o budowę biblioteki. Miałby to być obiekt, który zostałby wybudowany na ulicy Dąbrowskiego, przyłączony do obecnego budynku Ośrodka Pomocy Społecznej. Taki jest zamysł, jednak jak będzie wyglądać inwestycja i jaka będzie realizacja zadania – jeszcze nie mogę udzielić na ten temat informacji. Wciąż rozważamy projekt w kontekście finansowym, ponieważ otrzymane dofinansowanie nie jest takie, o jakie prosiliśmy – tłumaczy Adam Kowalczuk, zastępca burmistrz Sokółki. – To za mało, aby tą inwestycję rozpoczynać. Zastanawiamy się nad konstrukcją finansową. Jeżeli będziemy mieć pełny obraz, wtedy będzie można więcej na ten temat mówić. Będziemy szukać dodatkowych źródeł finansowania. Zależy nam na inwestycji i chcemy ją wykonać. Planujemy ją od kilku lat.

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka ma powstać przy ulicy Dąbrowskiego w Sokółce. Gmina liczyła jednak na większe dofinansowanie

Biblioteka Publiczna w Mońkach

W powiecie monieckim (woj. podlaskie) powstała nowa mediateka. Filia Biblioteki Publicznej w Mońkach to wielofunkcyjna przestrzeń, która mimo rozpoczęcia działalności, wciąż czeka na oficjalne otwarcie. Więcej w tym materiale.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach

Jak informuje portal skierniewickiego „Głosu”: filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej po remoncie Centrum Kultury i Sztuki nie wróci na swoje miejsce. Pozostanie na stałe w lokalu na rampie przy ul. Jagiellońskiej, który miał być tylko lokalem zastępczym na czas remontu domu kultury. O plusach i minusach tej decyzji informuje dyrektorka biblioteki w wywiadzie (link pniżej).

Więcej: strona www biblioteki, Biblioteka zostaje na stałe przy ul. Jagiellońskiej

Zobacz więcej nowych bibliotek!