spot_img

Wkrótce w Szczecinie otwarta zostanie nowa filia biblioteczna!

Już 10 kwietnia zostanie udostępniona mieszkańcom Szczecina nowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8.

Siedziba biblioteki jest budynkiem historycznym, zaprojektowanym w 1884 roku jako wolnostojący budynek szkolny. W okresie powojennym nadal pełnił funkcję szkoły podstawowej, a w latach 80-tych XX w. został adaptowany do funkcji bibliotecznych. W latach 2017-2020 Miejska Biblioteka Publiczna przeprowadziła kapitalny remont i modernizację obiektu sfinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Obecnie znajdziemy w nim oprócz wypożyczalni i czytelni, kameralną salę warsztatową, dużą salę przygotowaną na spotkania autorskie i inne wydarzenia oraz strefę gier. Obiekt spełnia najnowsze standardy i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Powierzchnia nowej biblioteki to ponad 1000 m2.

Nowa placówka oferuje książki i audiobooki dla dzieci, dorosłych i młodzieży oraz zbiory muzyczne. Nowością w ofercie biblioteki są gry planszowe. Filia ta jako jedyna biblioteka w Szczecinie wyposażona jest w konsole do gier wideo w specjalnie przygotowanych pokojach gamingowych.

Filia nr 7 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 oraz w soboty od 9.00-17.00.

Podczas odwiedzin w bibliotece obowiązuje noszenie maseczek, przestrzeganie limitu ilości osób oraz zachowanie reżimu sanitarnego.

Tydzień świętowania

Otwarcie biblioteki uświetnią znakomici goście. Przez tydzień (10-17 kwietnia) odbywać się będą spotkania autorskie i inne atrakcje.

Zaplanowane są spotkania z pisarzami: Elżbietą Cherezińską, Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem, Krzysztofem Niewrzędą oraz Zygmuntem Miłoszewskim (to spotkanie będzie tłumaczone na język migowy). Gościem zaproszonym specjalnie dla najmłodszych jest Zofia Stanecka, autorka przygód niesfornej Basi. Ponadto w planach jest spacer z Przemkiem Głową śladami książki Krzysztofa Niewrzędy, wykład o historii Drzetowa-Grabowa oraz popołudnie z grami i zwiedzanie budynku biblioteki.

Organizatorzy zastrzegają, że z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 wydarzenia odbędą się w formie online lub jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli w formie hybrydowej (z ograniczona liczbą publiczności). Szczegóły programu otwarcia będą zamieszczone na stronie internetowej MBP: mbp.szczecin.pl

Zobacz więcej nowych bibliotek!

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Szczecin