spot_img

Szuflandia – wypożyczanie bezkontaktowe w Toszku

Biblioteka w Centrum Kultury „Zamek w Toszku” przygotowała dla swoich czytelników projekt „Szuflandia – wypożyczanie bezkontaktowe”. Na zewnątrz umieszczono komody z szufladami, gdzie są udostępniane zbiory.

Projekt „Szuflandia – wypożyczanie bezkontaktowe” stanowi sposób na wypożyczenia i zwroty zbiorów bibliotecznych w czasie epidemii. Wszystko odbywa się na zewnątrz, w tunelu obok biblioteki.

Instrukcja obsługi dla czytelnika jest prosta. Proces zaczyna się od kontaktu z biblioteką i złożeniu zamówienia na książki. Można to zrobić telefonicznie, e-mailowo lub za pośrednictwem Facebooka. Potem ustalany jest termin odbioru zamówienia we wskazanej szufladzie. Szuflandia posiada 18 skrytek. Usługa będzie dostępna do odwołania w rygorze sanitarnym.

– Zainspirowani działalnością bibliotek w Choroszczy, Świdniku i Oleśnie, o których przeczytaliśmy na stronie Lustra Biblioteki, nasza biblioteka postanowiła pójść w ich ślady. Uzyskaliśmy zgodę dyrekcji na umieszczenie komody na zewnątrz, w tunelu obok biblioteki. Pomyśleliśmy, że nasz pomysł również może zainspirować inne biblioteki do uruchomienia w swoich placówkach podobnych rozwiązań – mówi Aleksandra Nowak, kierownik działu bibliotek.

Źródło zdjęć: Centrum Kultury „Zamek w Toszku”