spot_img

Wypożyczanie bezkontaktowe w Choroszczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom choroszczańskich czytelników, Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy uruchomiła tymczasową usługę „Książka na telefon” w wydaniu bezkontaktowym.

Projektując usługę z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich postanowiono stworzyć specjalną szafkę przez biblioteką. Można wypożyczać 5 książek na 4 tygodnie (z możliwością prolongaty). W doborze lektur pomagają bibliotekarze udzielając informacji telefonicznie. Zwrócone książki podlegają 3-dniowej kwarantannie.

– Wcześniej zamówione książki czekają o ustalonej godzinie na czytelników w szafce wystawionej przed drzwiami zewnętrznymi biblioteki, w skrzyneczce z nadanym wcześniej przez bibliotekarkę numerem zamówienia. W tej samej skrzyneczce czytelnicy zostawiają książki do zdania. Regał jest wyposażony w płyn do dezynfekcji dłoni – mówi Paulina Krysiewicz z biblioteki.

Wszystko objaśnia film instruktażowy.

Zobacz również (retro)ksiażkomat

Więcej pomysłów i inspiracji

Zapraszam wszystkich bibliotekarzy do współpracy przy projekcie #onlinenakwarantannie. Projekt ma na celu pokazanie inicjatyw i dobrych praktyk bibliotek w czasie ich zamknięcia dla użytkowników. Formularz zgłoszenia dostępny jest tutaj.

Zachęcam też do śledzenia aktualnych informacji dotyczących działalności bibliotek w czasie epidemii w serwisie #koronawirus – informacje dla bibliotek.

Źródło zdjęć: mat.pras.