spot_img

Książka na wynos z lodówki – sposób na literacki głód czytelników

Temat książek na wynos dosłownie i w praktyce realizuje Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku. Czytelnicy zabierają książki z… lodówki.

Głodni literatury

Dla głodnych lekturowych wrażeń czytelników, bibliotekarze przygotowali lodówkę! To nie żart, tylko realna usługa. Przed budynkiem filii nr 1 przy ul. Ratajczaka w Świdniku, który musi być zamknięty zgodnie z przepisami do 29 listopada, wystawiono znane wszystkim urządzenie. Z pewnością zwraca uwagę mieszkańców, którzy przecierają oczy ze zdumienia.

W ogólnodostępnej lodówce udostępniane są książki. Można je śmiało zabierać bez konsekwencji, bez rezerwacji i przez cały czas. Są to książki z darów.

Tak wypożyczają biblioteki z Oleśnicy i Choroszczy.

Inne akcje

Przypomnę, że nową filię nr 1 otwarto zaledwie 9 października, a już 7 listopada musiała zostać zamknięta. Przed tym terminem bibliotekarze ze wszystkich agend zachęcali czytelników do udziału w akcji „Zabierz do domu, ile udźwigniesz!”. Łącznie w przeddzień zamknięcia biblioteki odwiedziło ją prawie 600 osób, którym wypożyczono 1332 książki.

Cały czas jest realizowana usługa „Książka na wynos” w postaci normalnych i rejestrowanych na koncie użytkownika zamówień poprzez katalog elektroniczny, telefonicznie lub e-mailowo. Z czytelnikiem ustalana jest godzina odbioru książek i innych zbiorów w sposób bezkontaktowy.

Źródło zdjęć: FB/@BibliotekawSwidniku