spot_img

Nowe biblioteki – ODYSEJA, cicha czytelnia i mural

Zachwycająca filia biblioteczna, zakątek cichej lektury i konkurs na mural biblioteki to tematy tej odsłony cyklu o nowych bibliotekach.

Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie

Kończy się remont biblioteki. Jednym z jego elementów było wykonanie tzw. cichej czytelni na pierwszym piętrze za szklaną ścianą. Rezultaty prac można zobaczyć w fotorelacji na Facebooku.

Więcej: Fot./FB BibliotekaPublicznaim.StefanaJanasawOpocznie

Biblioteka Miejska w Łodzi – Biblioteka Odyseja

W Łodzi otwarto kolejną odnowioną filię. Profilem Odysei jest podróż, nie tylko ta rozumiana w bezpośredni sposób, ale także podróż przez czas, kulturę czy kulinaria. Ideą tego miejsca jest kulturalna wymiana myśli, doświadczeń i smaków. Otwarcie biblioteki na ul. Wschowej nastąpi jak tylko będzie to możliwe. Oto efekty!

Więcej: strona www biblioteki, fot. (także lead)

Biblioteka Gdańska Polskiej Akademii Nauk

Biblioteka dla uczczenia 425 lat istnienia ogłosiła konkurs na mural, który zostanie zrealizowany na ścianie budynku przy ul. Wałowej 24 w Gdańsku. Mural swoją treścią ma nawiązywać do historii Gdańska i bogatych zbiorów bibliotecznych. Proponowane są dwa tematy działań artystycznych: wizerunek wybitnego gdańszczanina Jana Heweliusza lub książka/biblioteka.

Równolegle trwa konkurs na aranżację funkcjonalno-estetyczną przestrzeni parteru i strefy wejściowej.