spot_img

Nowe biblioteki – 5 modernizacji z myślą o czytelnikach

W 2020 roku za 2,6 mln zł powstanie nowa biblioteka w Tarnogrodzie, gdzie zostanie utworzone Multimedialne Centrum Historii. W Nowym Roku prace budowlane związane z modernizacją biblioteki za 23 mln zł ruszą w Lesznie. Wyremontowane wnętrza cieszą już czytelników z Gdańska, Głuchołaz i Grudziądza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie

W kwietniu 2020 roku zakończy się pierwszy etap remontu biblioteki w Tarnogrodzie. Obejmuje on roboty budowlane związane z modernizacją biblioteki, zlokalizowanej w budynku synagogi, poprzez: przebudowę istniejącego układu funkcjonalnego, przebudowę antresoli wewnętrznej, roboty ogólnobudowlane (także związane z aranżacją wnętrz), przebudowę istniejących oraz budowę nowych wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz wykonanie instalacji wentylacji.

Koszt remontu to ponad 2,6 mln zł. W nowym budynku zostanie utworzone Multimedialne Centrum Historii Tarnogrodu prezentujące zdigitalizowane dokumenty, fotografie, nagrania dotyczące miejscowości i jego mieszkańców.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Przebudowa budynku miejskiej biblioteki ruszy na początku 2020 roku. Zakłada ona modernizację obiektu dawnej szkoły zawodowej przy placu Jana Metziga w Lesznie. Siedziba kosztująca ponad 23 mln zł ma być gotowa w połowie roku 2022.

Więcej: strona www biblioteki, fot. UM Leszno

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

W Gdańsku mieszkańcy mogą cieszyć się nową filią biblioteczną. Wyremontowane wnętrze jest przestronne i jasne, ponieważ kolorystyka ścian nawiązuje do najbliższego otoczenia biblioteki: morza oraz plaży. Uwagę zwraca również zawieszona pod sufitem huśtawka. Więcej w artykule Biblioteka Brzeźno w nowej odsłonie.

Biblioteka Brzeźno w nowej odsłonie

Więcej: strona www biblioteki, fot. WiMBP w Gdańsku

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Głuchołazach

19 grudnia otwarto nową bibliotekę gminną w Głuchołazach. Jej siedziba znajduje się przy Centrum Kultury przy ul. Bohaterów Warszawy 7. Relację z otwarcia można zobaczyć na stronie instytutksiazki.pl

Więcej: strona www biblioteki, fot. Instytut Książki

Biblioteka Miejska w Grudziądzu

16 grudnia odbyło się otwarcie klatki schodowej i holu po realizacji projektu „Renowacja klatki schodowej w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu oraz zakup ekspozytorów” w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. W budynku przeprowadzono prace konserwatorsko-restauratorskie w celu przywrócenia wysokich wartości zabytkowych i artystycznej wnętrzom. Odtworzono pierwotną formę i kolorystykę oraz odkryto dawną sztukaterię i polichromię.

Więcej: strona www biblioteki, fot. BM w Grudziądzu

Nowe biblioteki – zapowiedzi i otwarcia