Biblioteka Brzeźno w nowej odsłonie

W Gdańsku mieszkańcy mogą cieszyć się nową filią biblioteczną. Wyremontowane wnętrze jest przestronne i jasne, ponieważ kolorystyka ścian nawiązuje do najbliższego otoczenia biblioteki: morza oraz plaży. Uwagę zwraca również zawieszona pod sufitem huśtawka.

Biblioteka Brzeźno po remoncie

18 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie odnowionej Biblioteki Brzeźno. To filia nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, mieszcząca się przy ul. Dworskiej 27, otworzona po gruntownym remoncie. Istotnej zmianie uległ układ pomieszczeń, dzięki czemu wygospodarowano komfortową przestrzeń do organizacji spotkań autorskich oraz wystaw. Kolorystyka odświeżonych ścian nawiązuje do najbliższego otoczenia biblioteki: morza oraz plaży. Czytelników może zaskoczyć całkowicie nowy element wyposażenia, którym jest… huśtawka. A dokładniej: zawieszona pod sufitem sofa!

Biblioteka Brzeźno w nowej odsłonie

Biblioteka Brzeźno zaprasza do korzystania ze zbiorów dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. W filii czytelnicy mają dostęp do komputerów i internetu. Oferta kulturalna biblioteki obejmuje między innymi: spotkania literackie, podróżnicze, wystawy malarstwa i fotografii oraz spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zapraszamy na  zajęcia dla grup zorganizowanych. Ponadto w zbiorach biblioteki pojawi się ponad 400 audiobooków.

Biblioteka Brzeźno w nowej odsłonie

Nowe biblioteki – zapowiedzi i otwarcia

Zdjęcia: WiMBP w Gdańsku