spot_img

Kwietniowe wydarzenia biblitoeczne

W kwietniu czeka nas intensywny sezon konferencyjny. Na jakie wydarzenia warto się wybrać? Jakie święta obchodzimy? Ten miesiąc jest także wyjątkowy, bo Lustro Biblioteki będzie obchodzić swoje 5-te urodziny.

Nowy role

Drodzy Bibliotekarze i Miłośnicy książek,
kwiecień zaczynam bardzo szczególnie. Po pierwsze, rozpoczynam pracę w… bibliotece. Szczegóły już w poniedziałek 🙂

Po drugie, udało mi się wprowadzić na rynek nowe czasopismo dla bibliotekarzy. Czytajcie „Bibliotekę Publiczną” i szukajcie nowych inspiracji.

Mało tego, już 27 kwietnia Lustro Biblioteki będzie obchodzić 5 lat! Z tej okazji będzie również niespodzianka dla czytelników. Zaglądajcie do Lustra Biblioteki i bądźcie czujni 🙂

czasopismo Biblioteka Publiczna

Patronat Lustra Biblioteki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia to urodziny Hansa Christiana Andersena, co oznacza że obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jego gospodarzem w tym roku jest Rosja. Natomiast autorem Listu do dzieci całego świata pod hasłem “Rośnijmy z książką!” jest Sergiej Machotin. Dowiedz się więcej »

Inne ważne święta

W kalendarium konferencji i wydarzeń Lustra Biblioteki znalazła się także II Ogólnopolska Konferencja „Kultura Czytania”. Założeniem tej konferencji jest prezentacja różnorodnych podejść do słowa, tekstu, książki, mających na celu komunikowanie się.

Interesująco zapowiada się także słowacka 20. Międzynarodowa Konferencja „Innovative Library in Digital Era”. Z kolei Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na długo zapowiadaną Ogólnopolską Konferencję Naukową Wokół Paula Ladewiga i jego „Katechizmu biblioteki”.

  • Tagi
  • 1