spot_img

Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy prezentuje nową odsłonę swojej filii przy ul. Pomorskiej. To „Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności”.

W miejscu małej filii powstał osiedlowy ośrodek z szeroką ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Placówka poza powiększeniem przestrzeni zyskała również wiele nowych funkcji. Księgozbiór został znacznie poszerzony. Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych atrakcyjnych zarówno dla młodszego, jak i dorosłego odbiorcy. Miejsce zostało wyposażone w nowe narzędzia, które umożliwią Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej znaczne poszerzenie spektrum oddziaływania.

Poza standardową ofertą wypożyczania książek, na filii będzie możliwość zorganizowania koncertów, warsztatów interdyscyplinarnych, wystaw i realizacji innych aktywności.

Działanie nowej placówki nie ogranicza się do przestrzeni filii. Zaplanowano wyjście z ofertą w przestrzeń osiedlową. Przyjazne relacje pracowników biblioteki z mieszkańcami pozwalają być dobrej myśli i liczyć na dynamiczny rozwój przedsięwzięcia.

Filia została podzielona na 3 strefy: dla dzieci, dla młodzieży i dla seniorów. Poza dostępem do zróżnicowanej lektury, odbiorcy będą mogli skorzystać także z oferty stricte rozrywkowej (w tym gry VR). Ambicją pracowników filii jest stworzenie takiego miejsca, w którym każdy czytelnik poczuje się jak u siebie.

Źródło zdjęć: WIMBP w Bydgoszczy, mat.pras.