spot_img

Odnowiona biblioteka na Retkini w Łodzi

Biblioteka Miejska w Łodzi ponownie otworzyła swoje filie. Czytelnicy mogą już korzystać z odnowionej filii przy ul. Kostki Napierskiego 4.

Biblioteka przy Kostki Napierskiego to najczęściej odwiedzana filia. Dzięki nowym oznaczeniom i oświetleniu, będzie ją widać już z daleka. Filia zyskała więcej przestrzeni, z okien zniknęły ciężkie rolety, przeniesiono też ladę i wyodrębniono kącik dla dzieci.

Po remoncie w Bibliotece Kostka przeważa biel, którą uzupełniają odcienie szarości oraz drewniane akcenty wyposażenia. Przy oknach – w strefie czytelni stanęły drewniane fotele w stylu retro z kolorowymi obiciami i poduchami oraz rośliny.

Biblioteka zyskała także nową przestrzeń – salę komputerową, która w przyszłości będzie przeznaczona do organizacji warsztatów i wydarzeń edukacyjnych.

Biblioteka Miejska w Łodzi przeznaczyła na remont filii ponad 20 tys. zł ze środków własnych. Kolejne modernizacje osiedlowych filii planowane na najbliższe miesiące będą dotyczyły biblioteki przy ul. Wróblewskiego 67, ul. Turoszowskiej 9A i ul. Rojnej 39.

Źródło zdjęć: mat.pras