spot_img

Nowe biblioteki – otwarcie filii w Krakowie i Łodzi

Nowe filie biblioteczne otwarto w Krakowie i Łodzi. Są one już dostępne dla czytelników w reżimie sanitarnym.

Biblioteka Kraków – Filia nr 31

Od 1 grudnia swoją działalność rozpoczęła filii nr 31. Placówka ulokowana przy ul. Przyzby 10 jest nowocześnie wyposażona i umeblowana. Dla czytelników czeka uniwersalny księgozbiór oraz czytelnia z księgozbiorem prof. Jacka Majchrowskiego i prof. Jacka Popiela. Oczywiście biblioteka oferuje dostęp do e-usług, gazet i czasopism. Filia nr 31 została przeniesiona z ul. Zachodniej 7/3a, gdzie po zakończeniu remontu będzie działał punkt biblioteczny adresowany do młodzieży.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Kraków

Biblioteka Miejska w Łodzi – Filia nr 17

Biblioteka przy ul. Mackiewicza została wyremontowana. Do dyspozycji czytelników jest teraz więcej przestrzeni, przy wejściu pojawił się kącik do czytania z wygodnym fotelem i lampą, przestrzeń uzupełnia zieleń kwiatów. Po prawej stronie znajduje się sala dedykowana najmłodszym, jest w niej miejsce do czytania, ale także zabawy, a na półkach oprócz książek znajdziemy gry i zabawki. Dla nieco starszych dzieci powstało stoisko komputerowe – czytam na stronie internetowej biblioteki.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Miejska w Łodzi (także lead)

Biblioteka Miejska w Łodzi – Biblioteka Wolność

Rozpoczęły się prace remontowe wnętrz jednej z najstarszej z łódzkich kamienic, mieszczącej się przy placu Wolności 4. Na parterze budynku powstanie wypożyczalnia, czytelnia oraz przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

Więcej: FB biblitoeki

Zobacz też inne nowe biblioteki.