spot_img

Biblioteki w wydaniu świątecznym cz. II

Pokój Świętego Mikołaja, fikuśne ozdoby i choinki na wiele sposobów. Oto kolejne inspiracje z bibliotek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jelczu-Laskowicach

Świąteczne ozdoby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jelczu-Laskowicach to m.in. efekt warsztatów on-line tworzenia choinek z płatków kosmetycznych.

Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku

– W wypożyczalni dla dzieci stworzyłyśmy pokój św. Mikołaja. Każdy kto tylko ma ochotę może zrobić sobie w nim zdjęcie. Może je również zamieścić na naszym profilu FB biorąc tym samym udział w konkursie. Dodatkowo mniejsze dzieci mogą same udekorować choinkę, której bombki przyczepiane są na rzepy. Natomiast w wypożyczalni dla dorosłych ustawiłyśmy przepiękną białą choinkę, która została udekorowana światełkami i bombkami w kolorze niebieskim – powiązanym z biblioteką – mówi Małgorzata Kolendowska, dyrektor instytucji.

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich

– Nasza choinka jest wyjątkowa, bo jak na bibliotekę przystało jest zbudowana oczywiście z książek! Wzbudza podziw wszystkich, ale nic w tym dziwnego, gdyż prezentuje się pięknie. Naszym najmłodszym czytelnikom zaproponowaliśmy konkurs plastyczny na naszym facebookowym profilu – dzieci miały za zadanie narysować renifery świętego Mikołaja, by ten zdążył dotrzeć z prezentami do wszystkich. Odzew był ogromny, a naszego Facebooka zalało stado przecudnych reniferów – inspiracją dzieli się Patrycja Skorek-Bilczyńska.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu

Choinka stworzona z sentymentu do starych katalogów bibliotecznych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie

Swoimi inspiracjami na świąteczne ozdoby biblioteka dzieli się na Facebooku. To właśnie tam czytelniczy kalendarz adwentowy, papierowe śnieżynki, eko-szopki i Mikołaj z książki.

Więcej inspiracji: