spot_img

Kociołek opowieści – galeria zakładek do książek inspirowanych cytatami

Lustro Biblioteki wyłoniło zwycięskie biblioteki, które otrzymają książki od Wydawnictwa HarperCollins. Wpłynęło ponad 200 zgłoszeń. Wybór najlepszych był trudny, dlatego przeważyły detale.

Galeria zakładek do książek

Reportaż „Kot, który zgubił dom”
Koteczku, Kunkush! – wołają dzieci, a kot zrywa się z miejsca, podbiega do komputera i zaczyna miauczeć. Nikt już nie ma wątpliwości. Rodzina musi być znowu w komplecie.

Bajka „Po co komu mamut?”
Na rysunkach stu, w jaskini, mieszkał mamut w wersji mini. Był włochaty jak należy i jak trzeba dwa kły szczerzył, tylko nie wiadomo czemu twórcy swemu nieznanemu wyszedł ciut niewymiarowy. Ot, mamucik kieszonkowy.

Fantasy „Gdy pada deszcz. Przejście”
Rowena […] zaczęła opowiadać. O bitwach z goblinami, o spokojnym życiu pośród łąk i o dalekich wyprawach w Góry Niczyje.

Kryminał „Kosmiczna katastrofa”
Na otwartej dłoni kołysała się znajoma błękitna planeta. Widziałem lądy i oceany tak wyraźnie, jakbym patrzył na nie z orbity okołoziemskiej.

Opowiadanie „Ząb czarownicy”
Już wiem! – Pacjentka klasnęła w sękate dłonie. – Zatrzymaj, doktorku, ten ząb. Jest wart więcej niż twoje dolary. Jesteśmy kwita!

Epos „Pieśń o sowie”
Do Sowy! Do Sowy! Żadne z nas na swym karku nie ma takiej głowy! Nikt tak sprawnie i szybko w lot nie chwyta, Jak najmądrzejsza z ptaków Sowa znakomita!

Baśń „O rybaku, który szukał księżyca”
Żeglarze i astronomowie. Astronomowie i chłopi. Skrzypkowie i poeci. Szaleńcy i lunatycy… Wszyscy, którym księżyc jest niezbędny do życia. A kim ty jesteś?

Wygrane biblioteki

W ramach I miejsca nagrodzona biblioteka otrzyma egzemplarz książki „Kociołek opowieści” oraz 15 książek z serii „Poczytaj ze mną”. Pozostałe biblioteki, które zajęły miejsca II-V, dostaną po 5 egzemplarzy książki „Kociołek opowieści”. Gratulacje!

I miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
II miejsce – Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłoniu
III miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie
IV miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie
V miejsce – Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna