spot_img

99 komputerów dla Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

Jedna z największych fundacji oświatowych Ogólnopolski Operator Oświaty rozpoczęła realizację projektu w ramach którego przeprowadzi szkolenia pracowników Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych. Fundacja przekaże także Bibliotece 99 przenośnych komputerów wraz z oprogramowaniem.

Projekt „Cyfrowy skok w GOK – Miasto Poznań” realizowany jest od stycznia. W tym tygodniu Ogólnopolski Operator Oświaty przekaże Bibliotece Raczyńskich 99 komputerów, które pomogą w realizacji zróżnicowanych szkoleń dla pracowników biblioteki, a w przyszłości w prowadzeniu zajęć dla dzieci w wieku od 10 do 18 lat w dwóch grupach wiekowych.

– Pracownicy biblioteki zostaną przez nas przeszkoleni z zakresu projektowania serwisów internetowych oraz gier mobilnych, dostępności zasobów cyfrowych, czy wiedzy na temat sztucznej inteligencji – mówi Irena Maciura, koordynator projektu z ramienia fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. – Kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Po całym cyklu szkoleń pracownicy biblioteki będą mogli samodzielnie prowadzić zajęcia biblioteczne z danych obszarów ucząc dzieci i młodzież np. tego jak stworzyć własną stronę internetową, czy jak programować gry mobilne. Dodatkowo projekt obejmuje również szkolenie z narzędzi i sposobów prowadzenia zajęć on-line. – dodaje.

Pierwsze szkolenia już się odbyły. W nadchodzących miesiącach pracownicy Biblioteki Raczyńskich z dziewięciu poznańskich filii będzie dalej podnosić swoje cyfrowe kompetencje. Dodatkowo fundacja zaplanowała dla uczestników szkoleń wsparcie w postaci mentoringu i bieżącego aktualizowania materiałów szkoleniowych.

Powstanie także dedykowana strona internetowa, która zawierać będzie wszystkie informacje dotyczące projektu. Znajdzie się na niej także specjalny panel dla uczestników szkoleń tzw. forum wymiany informacji i doświadczeń. Projekt „Cyfrowy skok w GOK – Miasto Poznań” będzie realizowany do stycznia 2022 roku. Wartość dofinansowania to ponad 1,3 mln zł.

Źródło: mat.pras.