spot_img

BookRoom w kontenerze i plażing z książką

W Gdańsku tradycyjnie już rozpoczął się sezon „Bibliotek na plaży”. Akcja pomaga plażować z książką i zachęca do sięgania po literaturę w wolnym czasie. Oprócz tego w te wakacje uruchomiono również BookRoom – bookcrossingowe stoisko.

BookRoom w kontenerze

O rety, nie wierzę! Bookcrossing w kontenerze! – to hasło przewodnie mające za zadanie zainteresować każdego dobrą lekturą. Za pomysłem stoi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. BookRoom to bookcrossingowe stoisko zaprojektowane w kontenerze transportowym stojącym na terenie 100czni.

BookRoom w kontenerze i plażing z książką

Został on przystosowany tak by pomieścił 700 książek do wymiany oraz zapewniał warunki do swobodnego spędzania czasu. Można tutaj skorzystać też z kącika dziecięcego, miejsca do czytania i zagrać w grę planszowa „Mistrz Bajek” wydaną przez bibliotekę. Ponadto zaplanowano różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

4 inspiracje na planszówkowe szaleństwo

BookRoom jest czynny w godzinach otwarcia 100czni – od wtorku do piątku od 13.00 do 20.00, a w weekendy od 12.00 do 20.00.

BookRoom w kontenerze i plażing z książką

Biblioteka na plaży

Akcja ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Każda przygotowana lektura oraz osiem punktów bibliotecznych, gdzie można je wypożyczyć zostały oznaczone specjalnie zaprojektowanym logotypem. Biblioteki na plaży, ulokowane przy obiektach służb ratowniczych i barach, mają służyć nie tylko mieszkańcom, ale i turystom.

– Zasada projektu jest bardzo prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i pozostawić ją na regale dla kolejnych, plażowych czytelników – zachęcają bibliotekarze.

Przystań Książki – akcja gdyńskiej biblioteki

Biblioteka na plaży i biblioteczny twister

Źródło zdjęć: wbpg.org.pl