spot_img

Nowe biblioteki – dwie świeże modernizacje

Lubuskie Laboratorium Książki „GreenBook” w Zielonej Górze to agenda, która zachęca różnorodnymi książkami – od tradycyjnych, poprzez elektroniczne i picturebooki. W Gdyni otwarto kolejną bibliotekę – tym razem jest to modelowa biblioteka osiedlowa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni

Biblioteka Chylonia, otwarta 27 maja przy ul. Opata Hackiego 33, to nowa placówka Biblioteki Gdynia. Nowa placówka znajduje się na parterze, co ułatwia dostęp dla wszystkich czytelników. – Biblioteka Chylonia to modelowa biblioteka osiedlowa. Jej oferta, to przede wszystkim zaspokajanie potrzeb czytelniczych okolicznych mieszkańców. W przestrzeni biblioteki znajduje się duża wypożyczalnia z miejscami do pracy indywidualnej i komputery dla czytelników, wydzielona przestrzeń na różnego rodzaju warsztaty oraz oddzielna przestrzeń dla dzieci – zachęcają bibliotekarze.

Biblioteka Gdynia Biblioteka Gdynia

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Gdynia (także lead)

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze

Przy ul. Makowej 12, na zielonogórskim Jędrzychowie, powstała nowa agenda biblioteki im. Norwida. Nosi ona nazwę Lubuskiego Laboratorium Książki „GreenBook”. Agenda rozpoczęła swoją działalność 31 maja 2019 roku. Do dyspozycji mieszkańców – tych małych i dużych – są książki, audiobooki, e-booki, picturebooki. W Laboratorium można książki: czytać, pisać, poznawać, studiować, tworzyć, badać, recenzować, polecać, uczyć się i bawić się z nimi. Już zapowiedziano uruchomienie manufaktury książki, cykl warsztatów i spotkań z pisarzami.

Nowe biblioteki – dwie świeże modernizacje Nowe biblioteki – dwie świeże modernizacje

Więcej: strona www biblioteki, fot. ze zbiorów WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze

Nowe biblioteki – szkolne i publiczne