spot_img

Nowe biblioteki – przebudowy i wyposażenia

Dziś aż 6 przemian bibliotek! Zobacz, jak po przebudowie urządziła się biblioteka w Pińczowie i jak przebiegają prace wykończeniowe w bibliotekach w Mielcu oraz Czechowicach-Dziedzicach. Sprawdź, jak przemieniła się biblioteka w Chorzowie i we Wrocławiu oraz zapowiadane zmiany w jednej z filii Książnicy Kopernikańskiej.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie

Pod koniec 2018 roku zakończyła się przebudowa i remont budynku biblioteki w Pińczowie wraz z wypożyczalnią dla dorosłych i holem. 28 lutego dokonano oficjalnego otwarcia.

Za kwotę 350 tys. zł udało się wykonać termomodernizację budynku, nową elewację, wymieniono podłogę, kaloryfery i parapety, pomalowano ściany. Wypożyczalnię wyposażono w nowe regały na książki oraz zakupiono kanapę, fotele i stolik, które tworzą przytulny kącik dla czytelnika.

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu

Trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz sprzątanie kondygnacji w nowym budynku biblioteki miejskiej przy ulicy Kusocińskiego. W międzyczasie prowadzone są prace na zewnątrz wokół budynku. Budowa biblioteki rozpoczęła się w 2018 roku, a cała inwestycja kosztuje ponad 20 mln zł.

Nowe biblioteki Mielec Nowe biblioteki Mielec

Więcej: strona www biblioteki, fot. Urząd Miasta Mielec (także lead)

Książnica Kopernikańska

Filia nr 12 książnicy przeniesie się do dwukrotnie większych pomieszczeń na parterze po sklepie spożywczym Bażant. To krok ku dostępności dla osób starszych i rodziców z małymi dziećmi. Aktualnie lokal znajduje się na piętrze w pawilonie handlowym przy ul. Fałata 35/37.

Nowe biblioteki

Więcej: strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach

Trwają prace przy budowie nowej siedziby biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach. Mieszkańcy mogą już podziwiać bryłę budynku. Wiele dzieje się także w środku, gdzie montowane są m.in. specjalistyczne instalacje – obserwuje Marcin Czyżewski dla Gazety Wyborczej.

– Dwukondygnacyjny hol główny budynku biblioteki, dzięki przeszklonym ścianom widoczny z zewnątrz, będzie pełnić funkcję reprezentacyjną, wystawową, jak również foyer dla sal konferencyjnych. Pod antresolą znajdzie się salonik prasowy w formie kawiarenki. W bezpośrednim jego sąsiedztwie będzie zewnętrzny taras. Nowa siedziba pochłonie niespełna 9 mln zł. Obiekt ma być gotowy do kwietnia 2020 roku – pisze w swoim artykule Czyżewski.

Więcej: Nowa siedziba biblioteki nabiera kształtów. Gmach będzie ozdobą miasta, strona www biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie

Czytelnicy, bibliotekarze, przedstawiciele Urząd Miasta Chorzów, Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, autorka projektu do Budżetu Obywatelskiego, dyrektorzy pobliskich przedszkoli i szkoły oraz grupa dzieci z Przedszkola nr 18 w Chorzowie otworzyli swoją filię biblioteczną na Klimzowcu. Odświeżona placówka zaprasza w swoje progi i umożliwia korzystanie z niej w komfortowych warunkach. Oprócz wymiany okien i instalacji, odmieniły się również wnętrza, w tym kącik dla dzieci.

Nowe biblioteki

Więcej: blog biblioteki

Osiedlowa biblioteka we Wrocławiu

15 marca w Centrum Aktywności Tarnogaju ruszy osiedlowa biblioteka. To oddolna inicjatywa mieszkańców Tarnogaju, którzy po wewnętrznych konsultacjach postanowili stworzyć osiedlową bibliotekę.

– Choć pomysł powstania tego miejsca zrodził się nieco wcześniej, to tak naprawdę potrzebowaliśmy bodźca, który sprawiłby, że sprawy nabiorą odpowiedniego tempa. Ten nastąpił, kiedy niedawno odebraliśmy telefon od naszej mieszkanki, która zakomunikowała, że udało się zdobyć odpowiedni regał do naszej biblioteki i wówczas rozpoczęliśmy wzmożone prace nad realizacją naszej inicjatywy – mówi Karolina Patrzałek dla portalu wroclaw.pl.

Nowe biblioteki

Więcej: wroclaw.pl, fot. FB/CentrumAktywnosciTarnogajuCAT

Nowe biblioteki – przemiany dla czytelników