spot_img

Nowe biblioteki – czytaj, słuchaj, oglądaj!

Zobacz najnowsze przemiany bibliotek w Śmiglu, Krośnie Odrzańskim i Łodzi. Pierwsza z nich zwraca uwagę cytatami na ścianach i jasną przestrzenią. Kolejna proponuje dla swoich czytelników specjalne trzy strefy, a o ostatnia stawia na relaks z książką.

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu

22 marca, po dwóch latach biblioteka w Śmiglu otwarła swoją odnowioną siedzibę. Teraz jest jasno, przestronnie, a regały są pełne książek. Przygotowano również przytulną strefę dla dzieci, a w planach jest uruchomienie kawiarenki prasowej. Do wypożyczania książek mają zachęcić cytaty Wisławy Szymborskiej, Mikołaja Reja, Amo Jones, Anatole France umieszczone na ścianach czytelni i wypożyczalni. Koszt inwestycji wyniósł 400 tys. zł.

Nowe biblioteki – czytaj, słuchaj, oglądaj!

Więcej: strona www biblioteki, FB/Centrum Kultury w Śmiglu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim

Już w kwietniu czytelnicy przekroczą próg nowej biblioteki w Krośnie Odrzańskim przy ul. Pułaskiego 3. Trawa przeprowadzka, o której bibliotekarze piszą na fanpage’u biblioteki. Będzie to zarazem książnica oraz mediateka ze strefami „Czytaj”, „Słuchaj” i „Oglądaj”.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB/biblioteka.krosnoodrzanskie

Biblioteka Miejska w Łodzi

14 marca otwarto nową filię biblioteki miejskiej nazwaną „Biblioteką na Kozinach”. W budynku przy ul. Długosza 21/23 biblioteka znalazła się na parterze, co ułatwia do niej dostęp dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Czytelnicy mogą tutaj zatrzymać się na dłużej i zrelaksować przy czasopismach i nowościach wydawniczych.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Monika Troszok dla Biblioteki Miejskiej w Łodzi

Nowe biblioteki – przemiany dla czytelników