spot_img

Biblio pokazało, że nie ma rzeczy niemożliwych

W serwisie Kuriera Lubelskiego ukazał się wywiad z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem rozmowy jest multimedialna biblioteka Biblio, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych oraz filia „Na poziomie”.

90 tys. odwiedzających, wysoko ustawiona poprzeczka oraz bogata oferta zajęć i zbiorów. To już 6 rok działalności filii nr 32 MBP w Lublinie. W jej usługach jest m.in. wypożyczalnia roweru Cargo dla mieszkańców.

Ale jazda! Rowerowa wypożyczalnia w Lublinie [wywiad]

Piotr Tokarczuk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odpowiada na pytania Małgorzaty Szlachetki, redaktorki Kuriera Lubelskiego.

W rozmowie o Biblio zapytany co zrobiłby inaczej Piotr Tokarczuk odpowiada „Żałuję tylko jednej rzeczy, że Biblio nie jest większe”.

Dyrektor biblioteki zdradził, że za kilka tygodni planowane jest otwarcie dziewiątej, w ciągu kilku lat, nowej filii przy ul. Sławin 20. Jej nazwa to „Na poziomie” i jak zapowiada takiego miejsca w Lublinie nie ma.

To trochę przewrotna nazwa, bo w tym lokalu dobudowaliśmy antresolę. Czekamy jeszcze na półki z siedziskami, które zamontujemy pod schodami. Zdradzę, że po niektórych regałach będzie można chodzić. Takiego miejsca w Lublinie jeszcze nie ma.

W rozmowie także o bibliotece w galerii handlowej oraz przeniesieniu pomysłów na grunt bibliotek miejskich w stolicy.

Czytaj więcej na kurierlubelski.pl
Źródło zdjęć: biblio.lublin.pl