spot_img

Kongres IFLA – ceremonia zamknięcia

Światowy Kongres Bibliotek i Informacji przeszedł do historii w wielkim stylu: 1 miasto – 7 dni – 3,5 tys. gości – 122 kraje – 260 wolontariuszy oraz niezliczone emocje, inspiracje, a przede wszystkim wspaniali bibliotekarze! Podczas ceremonii zamknięcia podsumowano obrady i zaproszono do Malezji.

Ceremonia zamknięcia

Donna Scheeder podczas swojego wystąpienia przypomniała, że 2 lata temu, kiedy obejmowała stanowisko przewodniczącej IFLA, jej głównym celem było wezwanie bibliotek do działania.

– Moje oczekiwania były wysokie. Nigdy sobie nie wyobrażałam, że razem zajdziemy tak daleko w tak szybkim czasie. Głęboko wam dziękuję za to co robicie. Wasza reakcja na wezwanie do działania była zdumiewająca i za to chcę wam podziękować – powiedziała podczas zamknięcia kongresu Donna Scheeder, przewodnicząca IFLA.

WLIC_IFLA_2017WLIC_IFLA_2017

Podczas ceremonii zamknięcia Kongresu przemówili także członkowie polskiego komitetu narodowego: Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia i dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, którym towarzyszyła Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca SBP. Zapraszam do obejrzenia wideo z WLIC2017 od 1:48:43.

WLIC 2018 w Malezji

– Dokładnie za rok spotkamy się w Kuala Lumpur w Malezji – powiedział podczas ceremonii zamknięcia Datuk Rashidi bin Hasbullah, zastępca sekretarza generalnego Ministra Turystyki i Kultury w Malezji zaznaczając jednocześnie prestiżowość organizacji 84. kongresu.

Zapraszam na nową oficjalną stronę Kongresu w Malezji, gdzie znajdziecie szczegóły rejestracji i aktualności.

WLIC_IFLA_2017WLIC_IFLA_2017

Zobacz Kongres IFLA dzień po dniu w Lustrze Biblioteki!

Czerwone kamizelki, czyli wolontariat na Kongresie IFLA

Kongres IFLA – integracja bibliotekarzy z całego świata

Kongres IFLA – czas na głosowanie nad przyszłością bibliotek

Kongres IFLA – 3 tys. bibliotekarzy na ceremonii otwarcia

Kongres IFLA – bulwar bibliotek i pierwsze spotkania

Kongres IFLA – najważniejsze wydarzenie roku