spot_img

Kongres IFLA – najważniejsze wydarzenie roku

Lustro Biblioteki jest już we Wrocławiu. Już jutro rozpoczyna się Światowy Kongres Bibliotek i Informacji IFLA – największe i najważniejsze wydarzenie roku! Trwają ostatnie przygotowania, a tymczasem bibliotekarze z całego świata już mogą się rejestrować.

WLIC_IFLA_2017

Przypomnę, że Lustro Biblioteki jako pierwsze medium w Polsce w 2015 roku poinformowało, o tym że 83. Kongres odbędzie się we Wrocławiu. Podczas tegorocznego Kongresu mam zaszczyt reprezentować nie tylko Lustro Biblioteki, ale i Bibliotekę Narodową, jednego z organizatorów. Za zaproszenie muszę jednak podziękować głównie stronie niemieckiej z Berlina.

IFLA 2017 we Wrocławiu!

IFLA

Oficjalnie Światowy Kongres Bibliotek i Informacji rozpoczyna się jutro i potrwa do piątku 25 sierpnia. Oprócz głównego organizatora International Federation of Library Associations and Institutions trzeba wymienić Bibliotekę Narodową, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i Miasto Wrocław. Hasło towarzyszące obradom i spotkaniom brzmi „Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo”. Kolejny Kongres odbędzie się 24-30 sierpnia 2018 r. w Kuala Lumpur, stolicy Malezji.

WLIC_IFLA_2017

Na miejscu

W pierwszej kolejności należy kierować się do rejestracji z przygotowanym identyfikatorem, który otrzymaliście w e-mailu potwierdzającym udział. Następnie po otrzymaniu wydrukowanego ID przechodzimy do drugiego pomieszczenia naprzeciw po materiały – to tu obierzecie „iflowy” plecak ze szczegółowym programem, biblioteczną pocztówką z Wrocławia, gadżetami i nie tylko.

WLIC_IFLA_2017

W trakcie Kongresu pomocna okaże się aplikacja, którą można bezpłatnie pobrać na swój telefon. Po zainstalowaniu ukaże nam się menu z programem, kalendarzem, mapami i innymi ważnymi informacjami. Jeśli będziecie na IFLA nie zapomnijcie także o hashtagu #WLIC2017.

W trakcie podróży spotkacie wielu bibliotekarzy z całego świata, którzy zmierzają w kierunku Hali Stulecia. Pamiętajcie razem raźniej! Wszystkie osoby, które już spotkałam były bardzo miłe i przyjazne. To samo dotyczy wolontariuszy, którzy mimo ciężkiej pracy dbają o gości i są pomocni. Poniżej pozdrowienia od kilku fanów Lustra Biblioteki 🙂

WLIC_IFLA_2017 WLIC_IFLA_2017