spot_img

Poczytalnia – nowa biblioteka na dworcu PKP

We Wrocławiu wypożyczysz książkę do podróży, zajrzysz do Kuchni Literackiej i Poczytalni, a to nie wszystko. Jeśli będziesz na jednym z najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce koniecznie zajrzyj do nowo otwartej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś otwarcie!

Na wrocławskim dworcu od wielu lat działa punkt bookcrossingowy. Teraz przyszedł czas na bibliotekę, a jako że zawsze wracam chętnie do Wrocławia to zachęcam również i Was do… zwiedzania biblioteki.

Lokalizacja do czytania

Dworzec PKP jest obiektem historycznym. W związku z tym trzeba było zachować oryginalny układ pomieszczeń. Mimo to przestrzeń biblioteki jest otwarta i bardzo przyjazna dla użytkowników. Dla podróżnych zaplanowano „Poczytalnię”. Znalazła się też tu strefa nazwana „Kuchnią Literacką”, gdzie gromadzone są piękne książki dla dzieci wydane w latach 1945-1980.

Są też wygodne pufy, leżanki, komputery. Duszą biblioteki są jednak jej zbiory: multimedia, manga, audiobooki, gry i dużo książek! Klimat jak w Orient Expressie 🙂 Kierunek i pomysł na przestrzeń nowej filii nawiązuje do jej lokalizacji.

Dworzec to miejsce obsługi podróżnych, to początek, koniec lub chwilowy przystanek od dalszej podróży, obsługa pasażerów, hol recepcyjny, kasy biletowe , poczekalnie, bary. Biblioteka na dworcu to przystanek i odpoczynek w podróży w atmosferze apartamentu – mówi projektantka, Agnieszka Opiela z pracowni ReaDesign.

Nowe biblioteki – wrocławskie przestrzenie dla kultury

Źródło zdjęć: mat.pras.