spot_img

FEnIKS to szansa na zdobycie nawet 50 mln zł! Rusza nabór wniosków

Dziś wystartował nabór wniosków w programie Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS). To ogromna szansa na zdobycie od 10 do 50 mln złotych na realizację projektów nowoczesnej infrastruktury kultury i nie tylko.

FEnIKS

Program FEnIKS m.in.: wspiera powstanie nowoczesnej infrastruktury kultury, ułatwia aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym, zapewnia użytkownikom komfortowe i bezpieczne warunki korzystania z oferty instytucji kultury, sprzyja włączeniu społecznemu i edukacji kulturalnej, również poprzez eliminację barier w dostępie do kultury dla osób ze szczególnymi potrzebami. Warto przyjrzeć się wynikom z poprzedniego naboru i zobaczyć, jakie projekty bibliotek otrzymały dofinansowanie w poprzednim naborze.

Szczegóły i wskazówki

Zachęcam do sprawdzenia szczegółowych informacji o programie FEnIKS w serwisie „Dofinansowania dla bibliotek”. Znajdziesz tam informacje o uprawnionych podmiotach (rozdział IV) i inne potrzebne informacje. Wnioski można składać do 30 września 2024 roku. Budżet w trybie konkurencyjnym to aż 800 mln zł.

Wnioski do programu będą mogły składać też biblioteki z miast średnich, które tracącą funkcje społeczno-gospodarcze – lista tutaj. To wynik rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do ubiegania się o dofinansowanie.

Źródło zdjęć: freepik.com