Literatura – wyniki odwołań programu MKiDN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu „Literatura”

Literatura

Celem programu jest podnoszenie poziomu świadomości literackiej i uzupełnienie rynku wydawniczego poprzez dofinansowywanie wartościowych, niekomercyjnych publikacji literatury polskiej i światowej. W programie szczególnie uwzględnia się debiuty pisarskie autorów piszących w języku polskim oraz twórczość adresowaną do dzieci i młodzieży.

Lista bibliotek, które uzyskały dofinansowanie w trybie konkursowym dostępna jest tutaj

Przyznane dofinansowania w ramach odwołań

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego – Wybór wierszy Czesława Miłosza zatytułowany „Rozmowa płocha” – 20 000,00 zł
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Otwocku – Balonikowy świat dziecka – 16 000,00 zł

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura.

Źródło zdjęć: freepik.com