Fundusz Naturalnej Energii – nabór wniosków do programu grantowego

Trwa nabór wniosków w ramach programu „Fundusz Naturalnej Energii” ogłoszonego przez spółkę GAZ-SYSTEM. Można zdobyć nawet 15 tys. zł na projekty związane z edukacją ekologiczną oraz inicjatywy na rzecz środowiska naturalnego i integracji społecznej. Wnioski można składać do 31 lipca 2024 roku.

Fundusz Naturalnej Energii

Ideą programu jest wsparcie m.in. samorządów, placówek oświatowych oraz organizacji pozarządowych w realizacji autorskich pomysłów na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu.

Uprawnione podmioty

W tym roku o granty ubiegać się mogą organizacje z 31 powiatów i 26 miast. To:

• powiaty: gdański, aleksandrowski, grudziądzki, toruński oraz miasta: Gdańsk, Grudziądz,
  • miasto Świnoujście,
  • powiaty: międzyrzecki, gryficki oraz miasta: Goleniów, Maszewo, Stargard, Lwówek, Międzychód, Strzelce Krajeńskie,
  • powiaty: gryfiński, pyrzycki,
  • powiaty: zielonogórski oraz miasta: Wolsztyn, Świebodzin,
  • powiat legnicki oraz miasto Polkowice,
  • miasta: Mińsk Mazowiecki, Karczew, Otwock, Konstancin-Jeziorna,
  • powiaty: pruszkowski, Warszawa, warszawski zachodni, legionowski,
  • powiat kozienicki,
  • powiaty: bielski, oświęcimski oraz miasta: Bielsko-Biała, Skoczów, Jaworzno, Sławków, Chełmek, Chrzanów, Bukowno, Libiąż,
  • powiaty: raciborski, kędzierzyńsko-kozielski, rybnicki, miasto: Rybnik,
  • powiaty: krakowski, proszowicki oraz miasto Kraków,
  • powiaty: puławski, kraśnicki, opolski, niżański, leżajski, łańcucki, rzeszowski, brzozowski, stalowowolski.

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Źródło zdjęć: BMM