Plantcrossing coraz bardziej popularny w bibliotekach. To jest eko, to jest w klimacie!

Wiosenne wymiany roślin w bibliotekach stają się coraz bardziej popularne. O Zielonej bibliotece przeczytasz w tym artykule. Zachęcam wszystkich do rozwijania tego trendu. To jest eko, to jest w klimacie! Poniżej przedstawiam kilka wybranych inicjatyw bibliotek z tego roku.

By uruchomić wymianę roślin nie trzeba mieć dużego budżetu. Wiele firm, kwiaciarni, pasjonatów zieleni i lokalnych ogrodników z chęcią dzieli się z instytucjami publicznymi swoimi odszczepkami, sadzonkami i nasionami. W ramach plantcrossingu, podobnie jak w bookcrossingu, można nie tylko odbierać rośliny, ale i też się nimi wymieniać.

Przy okazji nie zapomnij o zachęceniu odwiedzających do wypożyczeń książek i poradników o kwiatach, roślinach czy ogrodach. Można też zorganizować warsztaty np. las w słoiku, zielarstwa, hydroponiki, ekologiczne.

Początek wiosny jest też dobry momentem na posianie łąki kwietnej. Zobacz, jak to zrobiła Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie.